• "112 deťom" alebo aj DOD na šestke inak

• Základná škola SNP 1484 v Považskej Bystrici tak ako sľúbila po 0. a 1. ročníku opäť pripravuje pre žiakov školy a aj širokú verejnosť preventívnu akciu, na ktorej chceme prezentovať zložky Integrovaného záchranného systému a ich činnosť.

Podujatie sa uskutoční v areáli Základnej školy SNP 1484 (šestka) dňa 7. apríla 2019 (nedeľa) so začiatkom o 14,00 hod. a plánovaným ukončením o 17,00 hod.

Tento rok ako súčasť podujatia bude prebiehať darovanie krvi a to v dňoch 2. a 5. apríla 2019 v NsP v Považskej Bystrici. Každý, kto chce takouto formou pomôcť, môže tak spraviť na Hematologicko transfúznom oddelení v Považskej Bystrici a nahlásiť, že jeho darovanie krvi je v rámci nášho podujatia. Vopred Všetkým ĎAKUJEME.

Môžete sa tešiť na prezentáciu zložiek Integrovaného záchranného systému a partnerov školy.

Nebude chýbať hasenie horiaceho auta a záchrana osôb uviaznutých v ňom.

Oslovili sme všetky zložky Integrovaného záchranného systému so žiadosťou o spoluprácu, preto sa môžete tešiť na zaujímavý program.

Škola si pre Vás pripravuje: maľovanie na tvár a množstvo súťaží a hier, otvorené hodiny pre žiakov a rodičov,  prehliadka priestorov školy, otestovanie si vedomostí pre predškolákov a deti,  interaktívne cvičenia,  zoznámenie sa s prváckymi učiteľkami a zamestnancami školy.

Pripravená pre Vás bude Školská kaviareň, občerstvenie a opekanie špekáčikov.

Pre deti to bude nielen zábava a zaujímavý zážitok, ale získajú aj veľa nových vedomostí.Informácie budeme postupne dopĺňať.

TEŠÍME SA NA VÁS!!! Samozrejme sú vítaní všetci zo sídliska, mesta, okolia . Vstup voľný.

• Projekt spolupráce

• Projekt našich žiakov.

Jakub Ďurek, Filip Minárik a Samuel Sopčák, žiaci 8.a a 8.b triedy sami pripravili projekt spolupráce so seniormi z DSS na SNP. Zorgannizovali spolužiakov a boli na prvom, zoznamovacom stretnutí. Chalani oslovili sponzorov a zabezpečili sami občerstvenie, kvety na výsadbu pred domovom. Ďakujeme za sponzorskú podporu projektu. Cestou do školy žiaci vyčistili od odpadkov priestor v okolí DSS a školy. Určite budeme v takýchto aktivitách pokračovať.

• Poplatok za ŠKD

• Vážení rodičia, poplatok za dieťa v ŠKD by mal byť uhradený do 31. 3. 2019. V prípade neuhradeného poplatku bude žiak po tomto termíne automaticky vylúčený z ŠKD.

Pre tých, ktorí ešte nestihli uhradiť poplatok za dieťa v ŠKD

Suma: 24 euro

Termín: do 31.3.2019

č.ú.SK71 5600 0000 0028 2080 1005

VS: 2019

KS: 0308

DÔLEŽITÉ:

Do poznámky uviesť meno, priezvisko dieťaťa a číslo oddelenia, prípadne triedy.

Do žiackej knižky ŠKD nalepiť doklad o úhrade poplatku.

• Vyhodnotenie zberu papiera

• Vyhodnotenie zberu papiera : 1. miesto: Saška Špilová, 2. miesto: Sárka Bírošíková, 3. miesto: Meliska Hozáková.

Víťazná trieda: 2.B, tr.uč. Danka Baránková

Srdečne gratulujeme a ďakujeme :-)

• Testovanie 5 - celoslovenské testovanie piatakov

• Dňa 21.11.2018 prebehlo celoslovenské testovanie piatakov z matematiky a zo slovenského jazyka a literatúry. Celkovo sa zúčastnilo Testovanie piatakov 33 žiakov našej školy. Veľmi nás teší a sme hrdí na našich žiakov, ako sa s danými úlohami popasovali. Výsledky boli nadpriemerné!

Celoslovenský priemer úspešnosti z matematiky bol 59,3% a žiaci našej školy dosiahli úžasných 66%, čo v rámci Považskej Bystrice predstavovalo 3.miesto! Zo slovenského jazyka a literatúry národný priemer bol 58,4% a žiaci našej školy dosiahli 63,1%, čím v našom meste skončili na 5.mieste.

Touto cestou chceme poďakovať nielen učiteľom, ale aj rodičom a žiakom za svedomitú prípravu. Obzvlášť ďakujeme žiakom, ktorí dosiahli nadštandardné výsledky, menovite: Ema Reváková, Juliana Kvasničková, Samuel Fusko, Šimon Adamčík, Martin Kováčik, Kristián Kišoň.

Tešíme sa z úspechov našich/vašich detí!

• Noc s Andersenom 2019

Chceš zažiť neopakovateľnú noc v škole?

Chodíš do 4. alebo 5.ročníka?

Máš rád rozprávky?

Poznáš najznámejšieho rozprávkara na svete?

.......

Ak si odpovedal 4x ÁNO, tak hľadáme práve teba!!!

Stačí splniť dve jednoduché úlohy a zažiješ noc plnú rozprávok a kúziel.

Informuj sa u pani učiteľky Židekovej, ktorá ti s radosťou prezradí podmienky Noci s Andersenom 2019.

Ale POZOR! Musíš to stihnúť najneskôr do 22.februára 2019

Tešíme sa na TEBA!

• Okresné kolo vo volejbale

• Do galérie Okresné kolo vo volejbale boli pridané fotografie.

Kalendárny rok 2019 sme začali úspechom dievčat v podobe 3. miesta v okresnom kole vo volejbale. Dievčatám gratulujeme a držíme palce v ďaľších súžažiach.