• Jedálny lístok

     • Vážení, rodičia. Ak pozeráte jedálny lístok našej jedálne na stránke školy: sestkovo.edupage.org po kliknutí na jedálny lístok budete presmerovaní na stránku strava.cz, pre prvý krát treba zadať kód jedálne. Je to číslo 9020, odkliknúť uložiť údaje a odoslať. Kód jedálne sa uloží a už v budúcnosti budete môcť pozerať jedálny lístok bez problémov. Ďakujeme za pochopenie.

     • Projekt spolupráce

     • Projekt našich žiakov.

      Jakub Ďurek, Filip Minárik a Samuel Sopčák, žiaci 8.a a 8.b triedy sami pripravili projekt spolupráce so seniormi z DSS na SNP. Zorgannizovali spolužiakov a boli na prvom, zoznamovacom stretnutí. Chalani oslovili sponzorov a zabezpečili sami občerstvenie, kvety na výsadbu pred domovom. Ďakujeme za sponzorskú podporu projektu. Cestou do školy žiaci vyčistili od odpadkov priestor v okolí DSS a školy. Určite budeme v takýchto aktivitách pokračovať.

     • Poplatok za ŠKD

     • Vážení rodičia, poplatok za dieťa v ŠKD by mal byť uhradený do 31. 3. 2019. V prípade neuhradeného poplatku bude žiak po tomto termíne automaticky vylúčený z ŠKD.

      Pre tých, ktorí ešte nestihli uhradiť poplatok za dieťa v ŠKD

      Suma: 24 euro

      Termín: do 31.3.2019

      č.ú.SK71 5600 0000 0028 2080 1005

      VS: 2019

      KS: 0308

       

      DÔLEŽITÉ:

      Do poznámky uviesť meno, priezvisko dieťaťa a číslo oddelenia, prípadne triedy.

      Do žiackej knižky ŠKD nalepiť doklad o úhrade poplatku.

     • Vyhodnotenie zberu papiera

     • Vyhodnotenie zberu papiera : 1. miesto: Saška Špilová, 2. miesto: Sárka Bírošíková, 3. miesto: Meliska Hozáková.

      Víťazná trieda: 2.B, tr.uč. Danka Baránková

      Srdečne gratulujeme a ďakujeme :-)

     • Testovanie 5 - celoslovenské testovanie piatakov

     • Dňa 21.11.2018 prebehlo celoslovenské testovanie piatakov z matematiky a zo slovenského jazyka a literatúry. Celkovo sa zúčastnilo Testovanie piatakov 33 žiakov našej školy. Veľmi nás teší a sme hrdí na našich žiakov, ako sa s danými úlohami popasovali. Výsledky boli nadpriemerné!

      Celoslovenský priemer úspešnosti z matematiky bol 59,3% a žiaci našej školy dosiahli úžasných 66%, čo v rámci Považskej Bystrice predstavovalo 3.miesto! Zo slovenského jazyka a literatúry národný priemer bol 58,4% a žiaci našej školy dosiahli 63,1%, čím v našom meste skončili na 5.mieste.

      Touto cestou chceme poďakovať nielen učiteľom, ale aj rodičom a žiakom za svedomitú prípravu. Obzvlášť ďakujeme žiakom, ktorí dosiahli nadštandardné výsledky, menovite: Ema Reváková, Juliana Kvasničková, Samuel Fusko, Šimon Adamčík, Martin Kováčik, Kristián Kišoň.

      Tešíme sa z úspechov našich/vašich detí!

     • Noc s Andersenom 2019

     •  

      Chceš zažiť neopakovateľnú noc v škole?

      Chodíš do 4. alebo 5.ročníka?

      Máš rád rozprávky?

      Poznáš najznámejšieho rozprávkara na svete?

       

      .......

       

      Ak si odpovedal 4x ÁNO, tak hľadáme práve teba!!!

      Stačí splniť dve jednoduché úlohy a zažiješ noc plnú rozprávok a kúziel.

       

      Informuj sa u pani učiteľky Židekovej, ktorá ti s radosťou prezradí podmienky Noci s Andersenom 2019.

       

      Ale POZOR! Musíš to stihnúť najneskôr do 22.februára 2019

       

       

      Tešíme sa na TEBA!

       

     • Okresné kolo vo volejbale

     • Do galérie Okresné kolo vo volejbale boli pridané fotografie.

      Kalendárny rok 2019 sme začali úspechom dievčat v podobe 3. miesta v okresnom kole vo volejbale. Dievčatám gratulujeme a držíme palce v ďaľších súžažiach.

     • Preprava žiakov na školskú športovú prípravu ľadový hokej a plávanie

     • Oznam

      S platnosťou od 1.2. 2019. platí nasledovný harmonogram prepravy žiakov na školskú športovú prípravu (špp) ľadový hokej a plávanie.

      Každý žiak musí mať prepravnú kartu, prípadne financie na uhradenie cestovného.

       

      Plávanie: od 1.2. 2019 žiaci budú využívať MHD.

      Ranné plávanie na krytej plavárni - odchod zo školy 6,15h., odchod autobusu 6,22h. otoč spoj č. 3.

      Návrat do školy z AS spoj č. 4 odchod o 8,10h.

      Obedné plávanie - odchod zo zástavky otoč spoj č.3 o 11,37h., návrat ako doteraz.

      Ľadový hokej: od 1.2. 2019 žiaci budú využívať MHD.

      Ranné špp na zimnom štadióne – preprava individuálne ako doteraz , návrat do školy spoj č. 4 odchod z AS 8,10h.

      Špp po 4. vyučovacej hodine - odchod zo zástavky otoč spoj č.3 o 11,37h.

      Špp po 5. vyučovacej hodine - odchod zo zástavky Jednota Hliny spoj č.4 o 12,51h. OPRAVA: spoj č.3 o 12.37h.

      Počas prepravy na špp (školská športová príprava, súčasť vyučovania a rozvrhu školy) bude zabezpečený dozor.

       

      Informáciu v papierovej forme dostane každý žiak, ktorý má špp. Podpísaný oznam prosíme vrátiť triednemu učiteľovi.

     • 2 %

     • Dve percentá z daní.. Tak málo, a predsa tak veľa...Pre nás nesmierne veľa, lebo vďaka nim môžeme plniť sny vašich detí. Za našimi skutkami ste vy, ktorí nás podporujete a za to vám ďakujeme!

      Vážení rodičia a priatelia školy,

      pomôžte nám skvalitniť výchovno-vzdelávací proces na škole darovaním 2% z dane!

     • Workshop Sme online i v čase ČSR

     • V utorok 4.12.2018 našu školu navštívila našu školu pani knihovníčka z považskobystrickej knižnice. Žiaci zo VI.A na hodine literatúry tvorili papierový facebookový profil pre spisovateľov žijúcich v čase 1. ČSR. O tom, čo je facebook, dnes vedia deti aj na prvom stupni, ale pripraviť papierovú verziu profilu  bolo pre nás výzvou i dobrodružstvom zároveň. Pri ich príprave žiaci pracovali s textami, obrazovým materiálom a využívali svoje kreatívne zručnosti. Svoje práce odprezentovali aj ostatným spolužiakom a výsledky ich činnosti si môžete pozrieť i vy. Aj touto cestou by sme sa chceli poďakovať Považskej knižnici v Považskej Bystrici za ochotu prísť k nám a zorganizovať tento workshop pod názvom Sme online.

     • Otvoriť bránu do sveta fantázie a nechať vplávať slová na papier...

     • V dnešnom svete plného techniky, počítačových hier, tabletov a "chytrých" telefónov je obdivuhodné nájsť v deťoch lásku k písaniu. Naša škola sa môže takýmito deťmi pochváliť. Sme hrdí na žiakov, ktorí dokážu odložiť výdobytky techniky, vziať do rúk perá a na papier napísať zmysluplné a pekné príbehy. V rámci predmetu Tvorivé písanie žiaci 6.ročníka navštívili prebiehajúcu výstavu v MG Art galérii v Považskej Bystrici Michala Zahornackého, pod názvom "Chymeros". Výstava má špeciálny nádych, pretože k obrazom, ktoré autor vytvára, píše známy slovenský spisovateľ, Daniel Hevier, príbehy a rozprávky. Daniela Heviera zaujíma, aké šikovné deti žijú na Považí, a preto dal výzvu, ktorú sme s nadšením prijali. Žiaci z rôznych škôl majú, rovnako ako spisovateľ, vytvoriť príbehy alebo rozprávky k obrazom, ktoré ich oslovili a zaujali. Naše deti sa do toho pustili s nadšením a dokázali v priebehu hodiny vytvoriť pekné príbehy nie k jednému, ani k dvom, ale dokonca až k trom obrazom. Silnou motiváciou im bol prísľub od Daniela Heviera. Najlepšie príbehy uverejní vo svojej pripravovanej knihe. S napätím očakávame, či sa práve príbeh z našej školy stane súčasťou knihy. Držíme deťom palce!

     • ADVENT

     • Blíži sa magický čas, keď budeme zapaľovať prvú sviečku na adventnom venci. V roku 2018 pripadá prvá adventná nedeľa na 2. december a posledná na 23. december, deň pred Vianocami.

      Adventné obdobie alebo skrátene advent, je prvá časť takzvaného cirkevného roka rímskokatolíckej cirkvi. Skladá sa zo štyroch adventných nedieľ ešte pred narodením Ježiša Krista, zároveň sa môže posledná adventná nedeľa prekrývať so samotným Štedrým dňom. Toto obdobie sa vyznačuje oddychom a duchovnou prípravou na samotné Vianoce.