• Nvštívili sme hasičov

• 14. 5. 2023
        • Naši tretiaci strávili deň na hasičskej stanici. Oboznámili sa s prácou hasičov.  Vyskúšali si prenos zranených, vyslobodzovanie uväznených požiarom i  fungovanie požiarnických áut. Bol to pre nich veľký zážitok i poučenie.

• Druhí v regióne!

• 12. 5. 2023
        • Naši "hokejisti" sa nestratili ani v regionálnom kole vo florbale. Po víťazstve nad ZŠ z Púchova, nestačili v boji o prvé miesto na ZŠ z Dubnice nad Váhom a obsadili 2.miesto. Školu reprezentovali: bratia Demáčkovci, Michálek, Švec, Čurlej, Vallo Miroslav, Kubiš Peter, Kišoň, Melicherčík, Jurkovič. Tešíme sa nielen z hry, ale aj z fair play spávania.

• Matematická olympiáda

• 10. 5. 2023
        • V okresnom kole matematickej olympiády Z6 mali zastúpenie aj naši žiaci, ktorí sa umiestnili nasledovne.

Najvyšší počet bodov získal Michal Jurkovič, za ním nasledovala Andrea Fusková, Jana Budayová a Jana Petrigallová.

Okrem nich sa okresného kola zúčastnili aj žiaci Nina Garabíková a Martin Tichý.

• McDonald cup - tretí.

• 5. 5. 2023
        • Žiaci z I. stupňa získali krásne 3.miesto v okresnom kole McDonald cupu. Školu reprezentovali: Ježíková E., Šamier Š., Šútara M., Golier S., Bartolen T., Bartovič F., Butko D., Bulík M., Tarabík O., Španiheľ M.. Z úspechu sa veľmi tešíme.

• Sadíme my máje.....

• 28. 4. 2023
        • Tradíciu stavania májov si dnes priblížili aj naši žiaci.Vyzdobili a postavili si máj. A kedže si chránime prírodu, náš máj je recyklovateľný:-)

• Zápis prváčikov

• 28. 4. 2023
        • Ďakujeme všetkým rodičom a deťom ,ktoré prišli a čoskoro sa stanú súčasťou nášej školy.Tešíme sa na šikovných budúcich prváčikov.

• Chválime sa našimi deťmi

• 27. 4. 2023
        • Naša žačka, Victoria Jantošová  sa 20.4.2023 umiestnila v striebornom pásme na akordeonovom celoštátnom festivale v Kysuckom Novom  Meste. Gratulujeme a tešíme sa s ňou.

• Víťazstvo v biologickej olympiáde

• 24. 4. 2023
        • 13.4 sa naše žiačky Miška Bieliková a Julka Kvasničková z 9.A zúčastnili biologickej olympiády v kategórii E v okresnom kole. Obe dievčatá preukázali svoje znalosti v odboroch botanika a zoológia, usilovne pracovali pod vedením p. uč. Miškechovej a stali sa úspešnými riešiteľkami.

Miška v odbornosti botanika získala 2. miesto a postupuje do krajského kola.

Obom dievčatám gratulujeme a Miške držíme palce v ďalšom kole.

• 22. 4. 2023
        • Deň Zeme si každoročne pripomíname 22.4. Je to deň venovaný našej planéte Zem. Všetci chceme, aby sa nám tu žilo dobre, a preto je potrebné nielen dary Zeme využívať, ale ju i svojou činnosťou zveľaďovať, skrášľovať a starať sa o ňu. Je našou spoločnou snahou Zem ochrániť a zachovať aj pre budúce generácie.

Naše činnosti v škole boli zamerané prakticky i teoreticky. Žiaci 8.A a 8.B si pozreli dokumentárny film Po nás potopa, v ktorom hlavnou témou je klimatická kríza. Následne sa zúčastnili online diskusie, ktorú organizovalo Gymnázium v Púchove a odborníci odpovedali na otázky žiakov. Mladší žiaci písali Zemi listy, odkazy so slovami vďaky a vysádzali nové rastlinky.

Všetky triedy pomáhali v uplynulých dvoch týždňoch skrášliť okolie našej školy, ba i celého mesta. Při tejto činnosti sme si porozprávali o nevyhnutnosti triedriť odpad, snažiť sa produkovať čo najmenuj odpadu a potreby zachrániť planétu i pre našich nasledovníkov.

• DEŇ NARCISOV

• 21. 4. 2023
        • Dňa 20.4. 2023 sa uskutočnila verejná zbierka Deň narcisov, organizovaná Ligou proti rakovine. Do zbierky sa zapojila aj naša škola. Chceme poďakovať všetkým, ktorí prispeli dobrovoľným finančným príspevkom na boj proti rakovine.

• Hodina s barmanom.

• 21. 4. 2023
        • Včera bol u nás v škole náš bývalý žiak, barman Martin, ktorý aj so svojim kolegom zasvätili žiakov do barmanského umenia. Namiešali deťom osviežujúce nealko nápoje, ukázali im niekoľko šikovných barmanských kúskov a potom im dali priestor, aby si všetko samy vyskúšali. Ukázalo sa, že je medzi nimi veľa talentov na toto povolanie a samozrejme si užili aj veľa zábavy.

• ANGLIČTINA V ŠKOLSKOM KLUBE

• 20. 4. 2023
        • V šk.roku 2023/24 ponúkame žiakom 1. ročníka angličtinu počas školského klubu. Certifikovanou a zábavnou formou  sa pod vedením lektora  budú venovať anglickému jazyku.

• VEDA NA ULICI- Science on the Street

• 19. 4. 2023
        • Dnes 19.4. sme priniesli vedu na ulicu,,,,konkrétne na cestu popri rieke Domanižanka. Veda je otvorená pre všetkých. Naši žiaci sa na chvíľu stali vedcami a odovzdávali svoje získané informácie z pokusov. Zapojili sa aj občania sídliska SNP , ktorí  tiež priniesli svoje vedomosti a skúsenosti.  Deti boli nadšené a aj keď bola riadna zima , ich to neodradilo a skúšali a bádali a predstavovali zaujímavé osobnosti vedy s nadšením.

viac fbskupina priateľská 6-tka

• Sobotnajšie popoludnie na dni otvorených dverí sa vydarilo.

• 19. 4. 2023
        • "Mami ja ešte nechcem ísť domov!, Ďakujeme za krásne popoludnie. Máte šikovných žiakov.....", takéto slová chvály neskutočne hriali pri srdci. Deň otvorených dverí pripravili naši pedagógovia spolu so žiakmi. Starší žiaci  sa stali sprievodcami  pre mladšie deti a rodičov, ktorí nás navštívili, previedli ich po celej škole, po jednotlivých stanovištiach, kde návštevníci mohli zažiť veľa zaujímvaých aktivít. Viac foto na našej fb stránke - priateľská šestka. Ďakujeme všetkým za návštevu!

• Deň vedy

• Newton, gravitácia a všeličo ine a čo s tým má v podaní 5.A

Takéto dokonalé prezentácie pokusov a vedcov dokážu pripraviť naši prváci z 1.A a z 1.B pre starších žiakov