• Týždeň zdravia na Šestke

Cieľom „Týždňa zdravia“ bolo motivovať žiakov k zdravému životnému štýlu a ukázať im, že zdravie je to najdôležitejšie, čo máme. Pripravili sme pre nich mnoho aktivít, niektoré v spolupráci s rôznymi inštitúciami/organizáciami/osobami (Úrad verejného zdravotníctva, Stredná zdravotnícka škola v PB, Centrum voľného času v PB, Otužilci a zimní plavci z Podhradského mora, canisterapeutka, policajt). Týždeň zdravia nám priniesol veľa nových poznatkov a zručností, ktoré všetkým zúčastneným pomôžu žiť zdravšie a šťastnejšie.

• Štafetové hry inak

Na hodinách plaveckej prípravy žiaci štvrtého ročníka trénovali aj netradičné štafetové plávanie. Deti v sebe nezapreli dravosť a húževnatosť, tímy sa navzájom povzbudzovali, čím sa upevnili ich kamarátske väzby. A tak sa štafety premenili na preteky plné zábavy a smiechu.

• Canisterapia na Šestke

V pondelok našich druhákov navštívila canisterapeutka pani doktorka MVDr. Danka Palušová so svojou štvornohou kamarátkou Orchideou.

Deti sa najskôr zoznámili so psíkom, dozvedeli sa, ako sa o neho starať, i ako porozumieť reči jeho tela. Naučili sa vytvoriť jednoduché hlavolamy a "čucholamy", ktoré psíkom pomáhajú relaxovať, učiť sa koncentrácii a pomáhajú aj pri výchove a tréningu psíka.

• Čas v 1.B

Je ČAS Vám opäť priniesť malú ochutnávku z našej ,,kuchyne” 1.B. Tentokrát, sme sa počas celého dňa zaoberali témou ČAS. Najskôr sme si samotnú tému vyvodili na základe obrázkov, ktoré sme v skupine zoradili a následne o nich diskutovali.

Neskôr sme sa rozprávali o tom, akými nástrojmi môžeme merať čas. Našou úlohou bolo poskladať puzzle na interaktívnej tabuli a tak uhádnuť jeden z nástrojov na meranie času, s ktorým sme šli počas celého dňa pracovať - presýpacie hodiny. Aký postup zvoliť pri zostrojení presýpacích hodín? Ten sme zisťovali pomocou interaktívnej hry wordwall.

• Hviezdoslavov Kubín

Žiaci II. stupňa sa zapojili v poradí už do 70. ročníka celoslovenskej recitačnej súťaže Hviezdoslavov Kubín.

V druhej kategórii sa umiestnili žiaci Alex Gombár, Sebastián Golier, Melissa Zábojníková, Michaela Červencová, Júlia Jaseňovcová. V tretej kategórii sa umiestnila trojica dievčat Sofia Lörinczová, Nikol Kocanová a Sofia Stráňovská.​​​​​​​​​​​​​​

• Rozlišovacie znamienka v 2. ročníku

Na hodine slovenského jazyka si druháci precvičovali učivo o rozlišovacích znamienkach. Využívali sme online nástroje ToolBee a Wordwall, ktoré ponúkajú rozmanité aktivity.

V prvej aktivite si deti overili svoje vedomosti v kvíze o rozlišovacích znamienkach. V ďalšej si precvičili rozlišovanie a správne používanie slov, v ktorých rozlišovacie znamienko mení význam slova.

• Spolupráca v 6.B na hodine občianskej výchovy

Skupinová práca je dôležitá v mnohých aspektoch života. Avšak spolupráca v skupine vie byť poriadne náročná. Pomôcť môže metóda „Mozog, ruka, ústa, mediátor“, pri ktorej si žiaci rozdelia úlohy. Mozog premýšľa, ruka kreslí, ústa prezentujú a mediátor udržuje priateľskú atmosféru, rovnako však tlmí hlučnosť pri práci v skupine. Žiaci si pomáhajú, zodpovednosť za jednotlivé úkony však nesie konkrétny žiak. A výsledok? Spokojní žiaci, ktorí pracujú a tvoria. Ak neveríte, spýtajte sa našich šiestakov, ktorí si to vyskúšali na hodine občianskej náuky.

• Karneval

Popoludnie 8. 2. si užili žiaci I.stupňa so svojimi p.učiteľkami a vychovávateľkami na karnevale...

Súťažilo sa a tancovalo. Vybrať tú najoriginálnejšiu, či najvtipnejšiu masku bolo veľmi náročné. Nápadov bolo neúrekom. Vlastnoručne vyrobené masky ako autíčko, smart TV, muchotrávka či potápač ocenili všetci.

• Kalokagatia na Šestke

Cieľom uplatňovania kalokagatie na základnej škole je vytvoriť prostredie, kde sa žiaci môžu rozvíjať harmonicky nielen získaním vedomostí, osvojovaním morálnych hodnôt, ale aj upevňovaním charakteru i fyzického zdravia. Počas tematického vyučovania zameraného na šport sme sa naučili, že v živote môžeme uplatňovať „fair play“ nielen v športe, ale aj vo vzťahoch, v práci, v škole a v každodennom správaní.

• Finančná gramotnosť

Kritické myslenie, kreatívnosť, tvorivosť a schopnosť rozumieť peniazom rozvíjame u našich detí na hodinách finančnej gramotnosti. Vo výučbe nám tiež pomáha vzdelávací portál FENOMÉNY SVETA - PENIAZE s videami z dielne BBC. Edukačnými hrami - gamifikáciou učíme žiakov o svete financií inovatívne a atraktívne.

• Šaliansky Maťko

Dbes 2. 2. 2024 sa u nás uskutočnilo školské kolo v prednese povestí Šaliansky Maťko. Povesti boli náročné , ale naši prevažne chlapci sa s nimi riadne popasovali. V kategŕii 2. - 3. ročník zvíťazil Matej Zakopčan z 3. A a v kategórii 4. - 5. ročník zvíťazil Patrik Bondora z 5. B

Ďakujeme všetkým žiakom za účasť a víťazom držíme palce v okresnom kole.

Štvrtok 2. 5. 2024