• rečo práve naša škola?

Chcete aby vaše dieťa okrem vedomostí  získalo aj kvalitné zručnosti pre jeho ďalší rozvoj, nadobudlo vzťah k sebe samému, prírode aj iným živým bytostiam, vedelo spolupracovať, prejaviť svoj názor a mohlo royvíjať svoju kreativitu? Ak ste si odpovedali áno tak je naša škola tá pravá pre vaše deti.

Na našej škole sa taktiež  dlhoročne venujeme športovej príprave žiakov. Žiaci v rámci vyučovania navštevujú tréningy na zimnom štadióne a plavárni. Ak chcete, aby učitelia "ŠESTKY" spolu s odbornými trénermi vychovali z Vašich detí úspešných hokejistov, alebo plavcov, neváhajte a prídite sa pozrieť do našej športovej školy.

Venujeme sa aj včelárstvu, pestovaniu plodín vo vyvýšených záhonoch a taktiež sme v areáli vysadili ovocné stromy. Našou snahou je rozvíjať u žiakov mäkké zručnosti ako sú flexibilita, vzťah k prírode, spolupráca... Venujeme sa rovesníckemu vzdelávaniu.

Nájdete nás v Považskej Bystrici

Považská Bystrica je mesto ležiace na severozápadnom Slovensku medzi Trenčínom a Žilinou, naveky zviazané s pravekou chrbticou Slovenska - Váhom. Priaznivá klíma malej kotliny obkolesenej prstencom hôr, úrodná pôda náplavového kužeľa a nivy riečky Domanižanky i výhodná poloha na dôležitej obchodnej ceste vedúcej popri toku Váhu sem prilákali človeka už v dávnych dobách.

Sídlo školy je v Považskej Bystrici, na okraji Sídliska SNP (smerom na Rajec), pri koryte rieky Domanižanky.

Rozsiahly školský areál tvorí:

• budova školy s dielňou a jedálňou,
          • dve telocvične,
          • volejbalové ihrisko,
          • asfaltové ihrisko,
          • veľké trávnaté ihrisko s bežeckou dráhou a zeleň
          • multifunkčné ihrisko
          • včelnica s jazierkom