• 2 %

• Dve percentá z daní.. Tak málo, a predsa tak veľa...Pre nás nesmierne veľa, lebo vďaka nim môžeme plniť sny vašich detí. Za našimi skutkami ste vy, ktorí nás podporujete a za to vám ďakujeme!

Vážení rodičia a priatelia školy,

pomôžte nám skvalitniť výchovno-vzdelávací proces na škole darovaním 2% z dane!

Zákon Vám umožňuje darovať 2 % zo svojich daní z príjmov neziskovej organizácii.

Tento dar Vás nič nestojí, pretože daň by ste inak odviedli štátu. Vaše 2 % pre nás znamenajú prejavenie dôvery a podporu v rozvíjaní našich aktivít v prospech Vašich detí. Využite možnosť rozhodnúť o Vašich 2%!

Finančné prostriedky budú použité na:

• skvalitnenie výchovno-vzdelávacieho procesu na škole
          • skvalitnenie vybavenia školy

Pre zamestnancov, ktorým robí daňové priznanie zamestnávateľ, je vyhlásenie o poukázaní podielu zaplatenej dane z príjmov fyzickej osoby, potvrdenie o zaplatení dani z príjmov zo závislej činnosti.

Pre zamestnancov, ktorí si robia daňové priznanie sami:
          Daňové priznanie FO typ A – údaje sú predvyplnené Oddiel VIII

Pre živnostníkov
          Daňové priznanie FO typ B – údaje sú predvyplnené Oddiel
          Daňové priznanie FO typ A – údaje sú pred vyplnené Oddiel XII

V prípade, že by firmy chceli darovať 2%,  údaje o našom OZ si môžu skontrolovať tu:

Rodičia, ktorí chcú, aby sa ich príspevok poskytnutý rodičovskému združeniu použil výlučne v ich triede, je potrebné, aby do školy doručili Vyhlásenie o poukázaní podielu zaplatenej dane (kópiu), aby sme ich prijatú platbu z Finančnej správy vedeli identifikovať a vyčleniť pre ich triedu.

Ak by ste nám chceli darovať 2 percentá z daní, prinášame vám jednoduchý návod, ako na to.

Stačí už len uviesť vaše meno, rodné číslo, bydlisko a sumu zodpovedajúcu 2% zaplatenej dane. Najneskôr do 30. apríla 2020 pošlite/doručte formuláre daňovému úradu v mieste vášho bydliska prípadne do školy a my odovzdáme za Vás.

Povrdenie.pdf

vyhlasenie_2021.pdf