• Profil školy

• Prečo práve naša škola?

Na našej škole sa dlhoročne venujeme aj športovej príprave žiakov. Žiaci 5 hodín týždenne v rámci vyučovania navštevujú tréningy na zimnom štadióne a plavárni. Ak chcete, aby učitelia "ŠESTKY" spolu s odbornými trénermi vychovali z Vašich detí úspešných hokejistov, alebo plavcov, neváhajte a prídite sa pozrieť do našej športovej školičky.

Nájdete nás v Považskej Bystrici

Považská Bystrica je mesto ležiace na severozápadnom Slovensku medzi Trenčínom a Žilinou, naveky zviazané s pravekou chrbticou Slovenska - Váhom. Priaznivá klíma malej kotliny obkolesenej prstencom hôr, úrodná pôda náplavového kužeľa a nivy riečky Domanižanky i výhodná poloha na dôležitej obchodnej ceste vedúcej popri toku Váhu sem prilákali človeka už v dávnych dobách.

Sídlo školy je v Považskej Bystrici, na okraji Sídliska SNP (smerom na Rajec), pri koryte rieky Domanižanky.

Rozsiahly školský areál tvorí:

• budova školy s dielňou a jedálňou,
          • dve telocvične,
          • volejbalové ihrisko,
          • asfaltové ihrisko,
          • veľké trávnaté ihrisko s bežeckou dráhou a zeleň