• Ročníkové minizáhradky

• Do galérie Ročníkové minizáhradky boli pridané fotografie.

Už od útleho veku by si mali deti zvykať na to, že najzdravšie potraviny sú tie, ktoré si vypestujeme sami. Veríme, že úroda z našej malej záhradky nám bude robiť radosť a raz budeme mať svoje vlastné záhony plné ovocia, byliniek, kvetov a zeleniny. Toto je len začiatok... :-)​​​​​

• OZNAM

• Vážení rodičia, rozhodnutie riaditeľky školy vo veci žiadosti o prijatie dieťaťa do základnej školy na základné vzdelávanie a rozhodnutie riaditeľky školy vo veci žiadosti o povolenie odkladu začiatku plnenia povinnej školskej dochádzky dieťaťa v šk. r. 2018/2019 si obaja zákonní zástupcovia môžu prevziať v kancelárii zástupkýň školy v dňoch 4.6. - 6.6. 2018 v čase od 13.00 hod. do 15.00 hod.

V prípade potreby je možné sa dohodnúť na tel. čísle 042 426 12 87.

• Ďalšie literárne úspechy

• Do galérie Ďalšie literárne úspechy boli pridané fotografie.

Píšem, píšeš, píšeme... To je názov literárnej súťaže, v ktorej sa naši žiaci opäť umiestnili na popredných miestach. Gabriel Bulat získal 1. miesto a Janka Sovíková 2. miesto v kategórii poézia. Obom srdečne blahoželáme :-)

• Slávnostné ocenenie našich žiačok

• Do galérie Slávnostné ocenenie našich žiačok boli pridané fotografie.

V stredu 23.5. si naše žiačky Janka Sovíková a Terezka Gunišová prevzali ocenenie za svoju literárnu tvorbu na slávnostnom vyhodnotení literárnej súťaže Villa Zerna v Hornom Srní.
            Janka získala krásne druhé miesto a Terezka sa tešila z prvenstva. Obomsrdečne blahoželáme a tešíme sa z krásnych úspechov.

• Divadelníci v CMŠ Rozkvet

• Do galérie Divadelníci v CMŠ Rozkvet boli pridané fotografie.

V piatok 18. mája sme sa s našimi piatakmi divadelníkmi vybrali do CMŠ na Rozkvete, kde nás čakalo srdečné privítanie. Veselým i poučným divadielkom O zatúlanom húsatku sme chceli pobaviť našich malých kamarátov, ktorí nám boli vzorným publikom a dávali dobrý pozor, za čo si vo vedomostnom kvíze vyslúžili malé odmeny. O svojej šikovnosti nás deti  presvedčili aj pri hrových aktivitách, pri ktorých sa piataci aspoň na malú chvíľu stali učiteľmi. Takto zábavne i poučne strávené dopoludnie sa páčilo malým i veľkým. A my sa už teraz tešíme na ďalšie spoločné stretnutie.

• Herecká návšteva na hodine TID

• Do galérie Herecká návšteva na hodine TID boli pridané fotografie.

V uplynulých dňoch sme na hodine tvorivého písania a dramatiky privítali vzácnu návštevu. Prišiel nás pozrieť známy herec, rodák z Považskej Bystrice a bývalý žiak našej školy v jednej osobe Jozef Kapec. V pútavom rozprávaní o svojich školských časoch v našej školičke i hereckých začiatkoch na doskách, ktoré znamenajú svet, motivoval a povzbudzoval našich začínajúcich divadelníkov nielen k divadlu a umeleckému prednesu, ale i k vlastnej tvorbe textov. Dúfame, že toto príjemné stretnutie nebolo posledným a už teraz sa tešíme na to ďalšie.

• Literárne prvenstvá

• Do galérie Literárne prvenstvá boli pridané fotografie.

Srdečne blahoželáme našim šikulkám Janke Sovíkovej z 5.A a Terezke Gunišovej zo 7.A triedy, ktoré sa v rámci predmetu tvorivé písanie a dramatika nielenže zapojili do celoslovenskej literárnej súťaže Villa Zerna, ale v nej hneď obsadili prvé priečky. Janka sa umiestnila na krásnom 2. mieste v kategórii poézia a Terezka získala úžasné 1. miesto v kategórii próza. Obe žiačky budú ocenené na slávnostnom vyhodnotení 23. mája v Hornom Srní. No my obom blahoželáme už teraz :-)

• Ekojarmok- 2.miesto

• Do galérie Ekojarmok- 2.miesto boli pridané fotografie.

V školskom roku 2017/2018 sme na Ekojarmoku získali 2.miesto s témou " ZÁHONY PLNÉ ZDRAVIA NA ŠESTKE". Ďakujeme všetkým, ktorí sa podieľali na realizácii projektu, tvorbe plagátov, výrobkov na predaj a pod.

• Okresné kolo v atletike

• Do galérie Okresné kolo v atletike boli pridané fotografie.

Už tradične sa v máji konávajú preteky v atletických disciplínach. 9.mája sa konalo okresné kolo, kde sa našej škole darilo nad očakávanie. Dievčatá a chlapci súťažili ako družstvá, ale aj ako jednotlivci. Družstvo žiakov zvíťazilo, keď sa len tretí krát v histórii pretekov stalo, že nevyhrali atléti zo ZŠ Školská. Zahanbiť sa nenechali ani dievčatá, ktoré obsadili 2. miesto. Školu reprezentovali: Chupáč J. -1.miesto 300m a 3.miesto 60m, Ščasník D.- 2.miesto 60m, Bielik V.- 3.miesto 300m a 2.miesto diaľka, Šamaj Erik - 1.miesto diaľka, Šimík M.- 1.miesta guľa a kriketka, Hrubo B.- 1.miesto 1000m a 2.miesto guľa, Gachulinec S., Križan J., Bašternák Š.,Kľučik K., Kucharíková A. - 1.miesto 800m, Sláviková N. - 3.miesto 60m, Vanková P. - 3.miesto ďiaľka, Lazarová T., Jarošová S., Juríčková A., Zvrškovcová K., Poláková N. Gratulujeme a držíme palce na krajskom kole v Dubnici nad Váhom.