• Workshop Sme online i v čase ČSR
    • 8. 12. 2018
    • V utorok 4.12.2018 našu školu navštívila našu školu pani knihovníčka z považskobystrickej knižnice. Žiaci zo VI.A na hodine literatúry tvorili papierový facebookový profil pre spisovateľov žijúcich v čase 1. ČSR. O tom, čo je facebook, dnes vedia deti aj na prvom stupni, ale pripraviť papierovú verziu profilu  bolo pre nás výzvou i dobrodružstvom zároveň. Pri ich príprave žiaci pracovali s textami, obrazovým materiálom a využívali svoje kreatívne zručnosti. Svoje práce odprezentovali aj ostatným spolužiakom a výsledky ich činnosti si môžete pozrieť i vy. Aj touto cestou by sme sa chceli poďakovať Považskej knižnici v Považskej Bystrici za ochotu prísť k nám a zorganizovať tento workshop pod názvom Sme online.

    • Workshop Sme online i v čase ČSR: Čítať viac
    • Otvoriť bránu do sveta fantázie a nechať vplávať slová na papier...
    • 6. 12. 2018
    • V dnešnom svete plného techniky, počítačových hier, tabletov a "chytrých" telefónov je obdivuhodné nájsť v deťoch lásku k písaniu. Naša škola sa môže takýmito deťmi pochváliť. Sme hrdí na žiakov, ktorí dokážu odložiť výdobytky techniky, vziať do rúk perá a na papier napísať zmysluplné a pekné príbehy. V rámci predmetu Tvorivé písanie žiaci 6.ročníka navštívili prebiehajúcu výstavu v MG Art galérii v Považskej Bystrici Michala Zahornackého, pod názvom "Chymeros". Výstava má špeciálny nádych, pretože k obrazom, ktoré autor vytvára, píše známy slovenský spisovateľ, Daniel Hevier, príbehy a rozprávky. Daniela Heviera zaujíma, aké šikovné deti žijú na Považí, a preto dal výzvu, ktorú sme s nadšením prijali. Žiaci z rôznych škôl majú, rovnako ako spisovateľ, vytvoriť príbehy alebo rozprávky k obrazom, ktoré ich oslovili a zaujali. Naše deti sa do toho pustili s nadšením a dokázali v priebehu hodiny vytvoriť pekné príbehy nie k jednému, ani k dvom, ale dokonca až k trom obrazom. Silnou motiváciou im bol prísľub od Daniela Heviera. Najlepšie príbehy uverejní vo svojej pripravovanej knihe. S napätím očakávame, či sa práve príbeh z našej školy stane súčasťou knihy. Držíme deťom palce!

    • Otvoriť bránu do sveta fantázie a nechať vplávať slová na papier...: Čítať viac
    • Nadpis

    • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.

     Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit.