• Od Ondreja do Vianoc

• Posledný decembrový týždeň v škole sme strávili so škôlkami - žiaci siedmeho, ôsmeho a deviateho ročníka si totiž pre nich pripravili zvykoslovné pásmo. Od Ondreja do Vianoc bol názov rovesníckeho vzdelávania, ktorý mal predstaviť mladším deťom vinše a zvyky, ktoré ľudia v minulosti zvykli dodržiavať. Od ondrejského čarovania s olovom a trasenia plotmi sme sa cez konáriky svätej Barbory dostali k Mikulášovi i Luckám, ktoré vymetali z domov zlých duchov. A keď prišiel Štedrý večer, zaželali sme si krásne sviatky a spolu so škôlkarmi sme si zaspievali a zatancovali vianočnú pesničku. Na záver sme im splnili veľké prianie a prešli sme sa po niektorých triedach, aby videli, že škola žiaden strašiak rozhodne nie je. Sedenie v laviciach i za učiteľskou katedrou sa im páčilo, a tak veríme, že u nás neboli naposledy.

• Mikulášska pantomíma

• Netradičné predstavenie

Slová, slová, slová ... znejú zo všetkých strán. Skúšali ste niekedy vnímať svet bez toho, aby sa s vami niekto rozprával? Stačí tak málo, a predsa to znamená tak veľa. A naši žiaci práve na Mikuláša mali jedinečnú možnosť pozrieť si predstavenie bez slov. Oni si ho však nielen pozerali, ale sa priamo sa do neho i zapájali. K najkrajším momentom patril smiech a radosť detí i dospelých zo stvárnenia mnohých situácií bez použitia jedného slova a s využitím jedného smetného kontajnera. Fantázia nás všetkých je bohatá a spoločne sme ju nechali pracovať i na tomto predstavení.

• Dlhodobá spolupráca so Spojenou školou internátnou Považská Bystrica

• Naši žiaci sa opäť s veľkým záujmom zúčastnili aktivity v rámci projektu Mesta PB  v Spojenej škole internátnej Považská Bystrica. Projekt sa volal "Spolu a tvorivo bez rozdielu " a bol podporený TSK v rámci projektu "Kraj a mestá spolu pre mladých." Počas tvorivého dopoludnia žiaci spoločne vytvárali vianočné ozdoby, šili vianočné prestierania a piekli medovníky.

Ďakujeme :-)

• Návšteva vlastivedného múzea 4. A, 4. B

• Čarovná moc rastlín

• Drogy a ich vplyv na duševné zdravie mládeže

• DŇA 11. 11. 2019 SA V PRIESTOROCH NAŠEJ ŠKOLY USKUTOČNILA BESEDA S PRÍSLUŠNÍČKOU  OR PZ V POVAŽSKEJ BYSTRICI NADPRÁPORČÍČKOU KATARÍNOU ŽILINSKOU, KTORÁ PRIŠLA SPOLU SO SVOJOU KOLEGYŇOU PORUČÍČKOU SILVIOU KLABNÍKOVOU.  BESEDA SA NIESLA POD NÁZVOM: DROGY A ICH VPLYV  NA DUŠEVNÉ ZDRAVIE ČLOVEKA. BOLA URČENÁ ŽIAKOM 7. B TRIEDY. PANI POLICAJTKY VYSVETLILI ŽIAKOM, AKO DROGY NEGATÍVNE OVPLYVŇUJÚ EMÓCIE, „ROZHÁDŽU“ ICH OSOBNOSŤ...BESEDA ŽIAKOV VEĽMI ZAUJALA, AKTÍVNE SA ZAPÁJALI DO DEBATY, DISKUSIE.

VEĽMI PEKNE ĎAKUJEME  A TEŠÍME SA NA ĎALŠIU  SPOLUPRÁCU.

• PROTIDROGOVÝ VLAK

• Mesto Považská Bystrica v spolupráci s Trenčianskym samosprávnym krajom sa zapojilo do projektu protidrogového vlaku Revolution Train. Jeho cieľom je priblížiť  negatíva drogovej závislosti a inšpirovať k pozitívnym životným rozhodnutiam.

Akcie sa z  našej školy zúčastnili žiaci ôsmeho a deviateho ročníka .  Prebehla dňa 4.11.2019  na Železničnej stanici v Považskej Bystrici. Organizátori si pripravili šesť vlakových vozňov, v ktorých na príbehu mladých ľudí  postupne približovali vznik a riziká závislosti na alkohole, nikotíne a drogách.  Žiaci videli priestory cely, drogového brlohu, vyšetrovne, ambulancie. Na záver boli povzbudení, aby si svoje zdravie chránili a vybrali si pre svoj život ten správny vlak.

• Koledu Vám nesieme

• Srdečne Vás pozývame na vianočný koncert, s prezentáciou vianočných kolied, v podaní FS Manínec z Podmanína.

Každý, kto sa chce správne vianočne naladiť, oddýchnuť si od pečenia a upratovania, bude vítaný. Môžete sa tešiť aj na malé občerstvenie, vstup voľný 🎄❄️

• Krásne umiestnenie v recitátorskej súťaži Kýčerského spievanky

• V túto prvú adventnú nedeľu sa konal VII. ročník recitátorskej súťaže Kýčerského spievanky v obci Lazy pod Makytou. Našu školu na nej reprezentovala naša žiačka Bianka Švecová zo 4.B, ktorá sa umiestnila na krásnom 2.mieste. Na súťaž sa usilovne pripravovala pod vedením pani učiteľky Mgr. Anny Drblíkovej. Víťazke gratulujeme a ďakujeme za úspešnú reprezentáciu našej školy.