• ČASOVÉ INTERVALY PRÍCHODU JEDNOTLIVÝCH SKUPÍN DO ŠKOLY OD 1.06.2020
        • 29. 5. 2020
        • Nástup jednotlivých skupín:

1.A a 1.B:       7.10 - 7.20 hod.

2.A a 2.B:       7.20 - 7.30 hod.

3.A a 3.B:       7.30 - 7.40 hod.

4.A a 4.B:       7.40 - 7.50 hod.

5.A a 5.B:       7.50 - 8.00 hod.

Vo všetkých skupinách bude výchovno- vzdelávací proces prebiehať od 7.00 hod. do 16.00 hod. Písacie , školské potreby každý žiak používa len svoje.

Na priebeh organizácie príchodu a odchodu žiakov, dodržiavanie pokynov a hygienických podmienok bude dohliadať pedagogický dozor! VSTUP do školy bude zabezpečený predným a zadným vchodom.

V prípade, že Vám čas nástupu dieťaťa do školy nevyhovuje, môže prísť dieťa aj v inom čase. Dôrazne Vás však žiadame o dodržiavanie odstupov osôb pred školou a prijatých opatrení proti šíreniu Covid-19 !

Výchovno-vzdelávací proces pre žiakov prvého stupňa končí o 11.25 hod. a pre žiakov 5.ročníka sa výchovno-vzdelávací končí o 12.20 hod.

Odchod z ŠKD:

Prosíme, aby ste čas odchodu detí napísali triednym učiteľom.

Deti v tomto Vami určenom čase pošleme domov. V prípade, že pre dieťa prídete osobne, zazvoňte na zvonček pri zadnom vchode pre ŠKD tak, ako ste boli zvyknutí v čase riadnej prevádzky školy.

Prosíme priniesť do školy podpísané tlačivo k nástupu " Vyhlásenie od rodiča," rúško pre žiaka / plus jedno náhradné / a balíček hygienických vreckoviek.

VSTUP RODIČOM DO ŠKOLY ZAKÁZANÝ !

• Tlačivo k nástupu
        • 27. 5. 2020
        • Milí rodičia nastupujúcich detí 1. - 5. ročníka,

touto cestou zverejňujeme tlačivo -  Vyhlásenie, ktoré je potrebné odovzdať v pondelok 1.6.2020 pri nástupe Vašich detí do školy. Všetky bližšie informácie Vám boli zaslané cez Edupage od pani riaditeľky. V prípade otázok sme vám k dispozícii formou Edupage alebo telefonicky.

• Literárna beseda s mladými autormi
        • 22. 5. 2020
        • Vo štvrtok 21. mája sa naši siedmaci zúčastnili online literárnej besedy, ktorú organizovalo združenie Medziriadky (možno poznáte ich literárnu súťaž s letným táborom). Viedla ju scenáristka a spisovateľka Soňa Uriková a hosťami boli mladí spisovatelia: Martin Hatala(tiež známy stand-up komik) a Bianka Masaryková(študentka). Tí nám porozprávali nielen o svojich začiatkoch, ktoré aj napriek počiatočným neúspechom viedli k naštartovaniu úspešnej spisovateľskej kariéry, ale tiež aj o svojom živote, literárnej tvorbe a poskytli nám zopár tipov, ako začať písať. Navyše nám vysvetlili, že literatúra je skvelý spôsob, ako vyventilovať svoje nálady, radosť i smútok, a plnohodnotne si užívať život okolo. Fantasy, fikcia a detektívka boli to, čo sme spolu viac ako hodinu skloňovali a vďaka trefným otázkam od žiakov splnila beseda svoj účel. Tešíme sa na ďalšie besedy - či už so spisovateľmi osobne alebo opäť online!

• Dôležitá informácia
        • 20. 5. 2020
        • Prosíme rodičov žiakov 1. až 5. ročníka, aby prostredníctvom Edupage potvrdili nástup svojho dieťaťa do školy od 1.6.2020, zároveň nahlásili, či budú navštevovať ŠKD a stravovať sa v školskej jedálni. Toto môžete vykonať po príhlasení do Edupage v sekcii prihlasovanie, pridelené akcie na vyplnenie. V prípade otázok kontaktujte svojho triedneho učiteľa alebo vedenie základnej školy.

V škole v tomto období má ísť podľa usmernení MŠ hlavne o socializáciu detí, opakovanie učiva, precvičovanie vedomostí a na základe nahlásených počtov detí, záujmu o ŠKD zriadime skupiny podľa usmernení tak, aby sa deti v skupinách počas týždňa nemenili. Preto sa môže stať, že v skupine nebudú deti len z jednej triedy. Skupiny sa nemôžu meniť, stretávať v priestoroch školy, ani v čase obeda v ŠJ a činnosti ŠKD. Skupiny budú stabilné od pondelka do piatku. Zmena detí v skupine môže nastať až od pondelka nasledujúceho týždňa. V prípade akýchkoľvek nových informácií, usmernení, upresnení Vás budeme včas informovať.

• Literárna beseda ONLINE
        • 18. 5. 2020
        • Naša škola nezaháľa ani v časoch učenia sa z domu! Už tento štvrtok privítame na online besede mladých literárnych autorov z rôznych kútov Slovenska. Predstaví sa nám autor fantasy detektívky a stand-up komik Martin Hatala, začínajúca autorka Bianka Masaryková a besedu bude viesť spisovateľka a scenáristka Soňa Uriková. Vybraní žiaci sa majú veru na čo tešiť - a aby neuniklo nič ani vám ostatným, informácie z tejto besedy vám sprostredkujeme prostredníctvom fotiek a správy z podujatia. Do-videnia vo štvrtok!

• OZNAM
        • 11. 5. 2020
        • Na základe opatrení ÚVZ SR a Krízového štábu mesta Vám oznamujem, že vonkajšie školské športoviská sa môžu odteraz používať len na organizované športovanie (bezkontaktné športy) pod vedením trénerov (napr. športové triedy) pri dodržaní nariadených opatrení (vzdialenosti 2 m, dezinfekcia, zoznam, bez šatní, WC...)

PaedDr. Jana Brigantová, riaditeľka školy

• MÁJOVÉ ČÍSLO školského časopisu
        • 7. 5. 2020
        • Predstavujeme vám májové číslo Šestkovín! Je venované zamilovanému mesiacu máj. Nájdu si v ňom niečo všetky mamičky, ale tiež hrdinovia týchto dní, dozvieme sa výsledky Čitateľského orieška v ŠKD a pani učiteľka Omámiková vám čo-to o sebe prezradí. Zabudnúť nesmieme ani na fotky toho, čo robíte, keď ste doma. A veľa-veľa ďalšieho!

Posledné prázdninové - júnové číslo - vyjde o mesiac. To májové si vychutnajte na priloženom linku nižšie: