• Vianoce na hodinách nemčiny
    • 20. 12. 2020
    • Naši siedmaci ani počas dištančného vzdelávania nezaháľali a v tomto predvianočnom období sme aj my spoločne online spoznávali zvyky a tradície v Nemecku, zaspievali sme si typické nemecké koledy Stille Nacht, heilige Nacht a známu vianočnú pieseň Oo, Tannenbaum.

     Našou úlohou bolo vyrobiť vianočnú pohľadnicu v nemčine s typickými symbolmi ako geschmückter Weihnachtsbaum, Geschenke unter dem Weihnachtsbaum a ďalšie 😊

     Wir wünschen Ihnen Frohe Weihnachten!!!

    • Štastné  a Veselé  Vianoce!
    • 18. 12. 2020
    •  

     V tento obzvlášť náročný rok ĎAKUJEME Vám všetkým,  našim deťom a ich rodičom, priateľom školy, učiteľom i celému personálu, rodinným príslušníkom i Vám, obyvateľom nášho sídliska SNP , ktorí ste  svojou láskou a štedrosťou pomohli obdariť našich seniorov. Mnohí z nich tento rok možno nebudú so svojimi blízkymi, o to väčšiu radosť máme , že ich môžeme takto potešiť.

     Obdarovali sme DSS Bystričan, CSS RIVIERA v Udiči a prostredníctvom spoločnosti RADOS PB s.r.o., ktorá zabezpečuje ošetrovateľskú službu v domácnosti, sa nám podarí potešiť aj seniorov doma. Bez lásky nezostanú ani ľudia bez domova v Považskej Bystrici, ktorým posielame tiež malé potešenie.

     Najväčším zážitkom pre deti a aj nás dospelých boli vinšovanie a koledovanie pod oknami CSS Bystričan, kedy deti a klienti si spoločne zaželali krásne a pokojné prežitie Vianočných sviatkov. 

     Úprimné slzy dojatia a radosti, vzájomné pozdravy a zakývanie si, hovorili za všetko.

     ZO  SRDCA   ĎAKUJEME  A  PRAJEME  AJ  VÁM  POKOJNÉ VIANOCE!

    • VIANOČNÉ ČÍSLO ŠESTKOVÍN
    • 18. 12. 2020
    • Milí naši žiaci, rodičia, učitelia...

     Dnes je posledný deň pred prázdninami, a tak sme si pre vás na tieto dni bez školy pripravili vianočné vydanie nášho školského časopisu. Okrem iného sa v ňom dočítate o možnostiach sánkovačky na snehu, niečo si aj upečieme, dáme posledné tipy na darčeky pre všetkých nestíhačov, prečítame si básničky a vybrali sme aj perličky zo žiackych prác a odpovedí (áno, naozaj reálnych). K tomu sme pribalili dve súťažné tajničky, jeden zábavný pracovný list a veľa, veľa zaujímavého čítania. 

     A aby toho nebolo málo - pripájame aj špeciálnu prílohu - spomienku na horúce leto v podobe prázdninovej letnej školy! Môžete si teda s nami zaspomínať, ako nám bolo cez leto krásne!

     Želáme teda všetkým našim čitateľom pohodové sviatky, plné zábavy s našimi dvomi originálnymi časopismi!

    • Informácie k projektu
    • 3. 12. 2020
    • ĎAKUJEME STE ÚŽASNÍ!!!!! Urobme druhým radosť!

     K dnešnému dňu máme 100krabíc pre babičky a deduškov. VERÍME, že ešte urobíme 50ks a bude pre všetkých obyvateľov CSS Bystričan a iné domovy. Máme šikovných a láskavých rodičov, deti a priateľov našej školy! Potrebujeme ešte čajík,keksíky,džúsiky,slané aj sladké pochutiny, niečo pre radosť,krížovky,drogériu, vlhčené obrúsky,krémy na ruky alebo čokoľvek pre radosť i osobnú potrebu. Odovzdávať môžete pri vstupe do školy alebo učiteľom a vychovávateľom. TERMÍN do 11.12. VIANOCE sú o láske a pre všetkých. ĎAKUJEME.

     p. uč. Pavlíková (koordinátorka projektu)

     • Nadpis

     • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.

      Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit.