• Prvouka v II.A
        • 25. 5. 2021
        • Do fotogalérie bol pridaný nový album Prvouka v II.A.

Význam rastlinných semien. Žiaci pozorovali semienka rôznych plodov, kde sú ukryté, že niektoré semená rastlín môžeme jesť, iné zas nejeme.

• Netradičná hodina matematiky u piatakov
        • 18. 5. 2021
        • Ešte tesne pred koncom dištančného vzdelávania (v piatok 14. mája) sme s piatakmi stihli trochu netradičnú hodinu matematiky. Tú pripravila pani učiteľka Katarína Nagyová v spolupráci s neziskovou organizáciou P-MAT, ktorá pôsobí v oblasti podpory nadaných detí a popularizácie vedy už 22 rokov, prevažne prostredníctvom dobrovoľníkov. Počas tejto online hodiny si piataci užili matematiku z hravej stránky. Hodina bola zameraná na rozvoj logického myslenia, trénovali si formulovanie stratégií, popritom si svoje vedomosti upevnili a aj niečo nové sa naučili. Žiaci tak naplno prejavili svoju šikovnosť, komunikatívnosť a určite si takýto štýl vedenia hodiny zopakujeme aj na klasických hodinách matematiky v škole.

• Poďakovanie pre mamičky
        • 9. 5. 2021
        • Deň matiek

Milé maminky,

s láskou a trpezlivosťou vaše deti vytvorili malé prekvapenie. Veríme, že potešilo.

Monika Žáková

• Výroba včielok v 1.B
        • 7. 5. 2021
        • Na zaujímavej návšteve včelárskej učebne sme sa na prednáške dozvedeli množstvo informácií a zaujímavostí o včelách. Na hodine slovenského jazyka sme si čítali o včelách a ich význame pre náš život. Na hodine výtvarnej výchovy si žiaci vyrobili  včielky a urobili sme si krásnu nástenku našich výrobkov. Presvedčte sa sami. Nie sú tí naši prváci usilovní ako včielky?