• Letný tábor 16.7. 2021 2. skupina

• 16. 7. 2021
        • Posledný deň letného tábora sme s deťmi v druhej skupine tvorili tričká. Deti si doobeda pomocou metódy batikovania vyrobili krásne tričká aj so štipčekmi na vešanie. Popoludnie sme strávili prechádzkou v okolí školy, na zmrzline a v detskom centre Madagaskar. Na záver si deti svoje výtvory zobrali domov. Niektoré ich už aj vyskúšali. A naozaj im pristanú. Veď posúďte sami :)

• Letný tábor 15.7. 2021 2. skupina

• 15. 7. 2021
        • Dnes sme sa v letnom tábore nielen zabavili, ale aj niečo nové dozvedeli. Témou dňa bol Považský hrad. Na úvod sme si o ňom prečítali a pozreli brožúrky s fotografiami. Pozreli sme si videá natočené z dronu ako náš krásny hrad a okolie Považskej Bystrice vyzerá z vtáčej perspektívy. Následne deti v skupinkách hľadali ukryté zlaté mince v priestoroch celej školy, ktoré si v spravodlivo rozdelili. Pozreli sme si na youtube dramatické stvárnenie najznámejšej Povesti o krásnej Hedvige , ktoré zahrali deti zo základnej školy na Považskom hrade počas akcie pre deti. Po obede sme využili pekné počasie a prešli sme sa okolo VII. ZŠ Hliny a deti hľadali 5 rozdielov medzi našou školou a VII. základnou školou. Odmenou za ich postrehy boli osviežujúce nanuky. Po krátkych športových aktivitách na ihrisku sme si pre deti pripravili vedomostný kvíz čo sa nové naučili a dozvedeli. Ako pamiatku na dnešný deň dostali magnetku a pohľadnicu Považského hradu. Na záver si nakreslili hrady ako podľa nich Považský hrad vyzeral v minulosti pred jeho zničením. Verím, že i napriek premenlivému počasiu sme dnešný deň prežili zábavne i plnohodnotne.

• ROZPRÁVKOVÝ DEŇ

• 13. 7. 2021
        • Rozprávkový les v obci Nezbudská Lúčka je známy hlavne pre deti. Prvá skupina našich detí si tu pozrela množstvo rozprávkových postavičiek v nadživotnej veľkosti a dokonca aj so zvukovým doprovodom. Po čare týchto bytostí si deti následne vychutnali zábavné atrakcie. Výlet sme ukončili nádherným výhľadom na hrad Strečno. Keďže sme mali všetko v čerstvej pamäti, tak sme tento zážitok výtvarne spracovali. Nakoniec nášho dňa sme nezabudli poliať naše políčka a kvety na chodbe a vonku.

• Matematická súťaž Maksík

• 6. 7. 2021
        • Celoslovenská súťaž pre žiakov 2. až 4. ročníka, do ktorej sa zapojili aj naši druháci, tretiaci a štvrtáci. Počas celého školského roka sa snažilil riešiť  a nachádzať riešenia pre matematické záhady, ktoré im pravidelne zasielal Maksík. Všetci žiaci boli usilovní a veľmi sa snažili.

Gratulujeme, že celý školský rok usilovne pracovali a nevzdali to.

Tento rok sa najviac darilo žiakom z 2.B triedy. Stávajú sa Najmúdrejšími Maksáčikmi a zaradili sa tak medzi 30% najúspešnejších riešiteľov.

Gratulujeme Ninke Dudášovej, Sebastianovi Golierovi, Martinke Valovej a Miškovi Šutarovi

• Motýlia farma 4.A

• 5. 7. 2021
        • Štvrtáci na hodine prírodovedy založili motýliu farmu. Takto mohli zblízka pozorovať premenu od vajíčka cez húsenicu po motýľa. Deti sa o svoju farmu starali niekoľko týždňov až nadišiel správny čas a motýle boli vypustené do voľnej prírody.