• Dnes si žiaci 1.st užili vytúžený karneval. Súťažili, hrali sa, tancovali a samozrejme prezentovali svoju masku. Veru niektorých ani pani učiteľky nespoznali. Fantázia detí je neskutočná. O skvelú zábavu sa postaral team pani učiteliek a vychovávateliek, ktoré skúste pohľadať na našich fotografiách:-)
    • Blížia sa Vianoce a chceli by sme Vás poprosiť o pomoc pri reaizácii tohto projektu, ktorý sme si z iniciatívy našich zamestnancov pripravili. Spoločne sme vybrali deti, ktorým chceme prejaviť našu podporu a urobiť ich Vianoce krajšími, aby vedeli, že na nich myslia aj ľudia z našej komunity.
    • Milí rodičia, priatelia školy, zamestnanci. Dovoľte, aby sme Vás pozvali na náš Predvianočný koncert.

     O kultúrny program sa postarajú naši šikovní žiaci z II. stupňa a tešiť sa môžete na výbornú krúpnu babu, kapustnicu...
    • Kedy? 20. a 21. 4. 2022 v čase od 14,00 do 17,00 hod.

     Kde? Prezenčne v priestoroch školy

     Tešíme sa na Vás a Vaše dieťa v škole.     V prípade akýchkoľvek otázok nás kontaktujte.
    • Deň otvorených dverí na šestke 15.apríla 2023
     • Medzipredmetové vzťahy u druhákov

      Na hodinách prvouky sa žiaci učili pozorovaním pôdy, čo všetko sa v nej nachádza a rozdiely medzi odobratými vzorkami z rôznych miest. Následne pokusom zisťovali vlhkosť pôdy a vyrobili si vlastnú vzorku pôdy v pohári z potravín. Na hodine výtvarnej výchovy sme naviazali na danú tému. Po pozorovaní živočíchov žijúcich v pôde prostredníctvom interaktívnej tabule deti zachytili krásnymi maľbami a kresbami život živočíchov pod zemou.

     • Technika hravo

      Žiaci 5.C a 5.B si vyskúšali svoje technické schopnosti pri práci s novými magnetickými stavebnicami. Na základe technického postupu vytvorili viaceré dráhy, ktoré museli byť správne technicky navrhnuté a tiež tímy museli kolektívne spolupracovať, aby dosiahli správny výsledok.

     • Šaliansky Maťko

      V pondelok 17.1. sa na našej škole uskutočnilo školské kolo v prednese povestí. Naozaj pekným prednesom nás potešili Mia Kopcíková zo 4.B, ktorá nás bude reprezentovať aj na okresnom kole a Janka Lizoňová zo 4.A, ktorá si prednes povesti vyskúšala po prvýkrát. Ďakujeme dievčatám i pani učiteľkám.

     • BIOBÚDKY

      Deti z ŠKD pod vedením pani vychovávateľky Zajačikovej vyrobili pre vtáčikov BIOBÚDKY. Vyrábali ich z roliek od toalet. papiera, natreli medom a obalili zmesou pre vtáčiky. Potom ich spoločne rozvešali po stromoch v okolí našej školy.

     • Povianočný knižný darček pre V.A

      Hoci je už dávno po Vianociach, žiaci našej triedy V.A mali možnosť rozbaliť si jeden veľký darček i takto v januári. V tajomnej krabici sa ukrývali nádherné novotou voňajúce knihy, ktoré sa nám podarilo získať v rámci projektu a ktoré nám budú spríjemňovať prestávky i voľné chvile. A o tom, že nebudú len tak ležať v poličke, svedčí i nadšenie a záujem detí o ne.
      I touto cestou sa chceme srdečne poďakovať všetkým, ktorí podporili našu snahu viesť žiakov k čítaniu modernej literatúry a vďaka ktorým sa stala krásna myšlienka skutočnosťou.

     • Sladký pozdrav od kamarátov zo škôlky

      Hneď v úvode roka nás v škole čakalo krásne prekvapenie od našich malých kamarátov z MŠ Grznára 1441. Deti z I. triedy spolu so svojimi pani učiteľkami Marcelkou a Evičkou nám pripravili sladké perníčky s bohatým zdobením a veršované novoročné prianie. Potešili tak nielen naše zvedavé oči a mlsné jazýčky, ale najmä naše srdiečka. Veď nám takto poslali nielen perníčky, ale s nimi aj kus svojej námahy, šikovnosti, tvorivosti a pozornosti. A my im za to veľmi pekne ďakujeme. :-)

     • DARČEKY PRE RODIČOV

      KTORÝ DARČEK POTEŠÍ RODIČOV NAJVIAC? TEN, KTORÝ VYROBÍME VLASTNORUČNE...

      A V NAŠOM PRÍPADE TO PLATILO DOSLOVNE! Z ODTLAČKOV NAŠICH RÚK SA NÁM PODARILO VYTVORIŤ STROMČEK. NIE VŠAK OBYČAJNÝ!!! JEHO OZDOBY NIESLI MENÁ VŠETKÝCH ČLENOV RODINY, DOKONCA AJ NAŠICH DOMÁCICH MILÁČIKOV. DARČEKY POD STROMČEKOM MALI V SEBE UKRYTÝ TAJNÝ ODKAZ PRE KAŽDÉHO Z NICH. BOLI PLNÉ MILÝCH PRIANÍ, VYZNANÍ... TAK NECH SA NÁM V NOVOM ROKU 2022 VŠETKY SPLNIA :-)

     • Štedré Vianoce

      VĎAKA LETNEJ ŠKOLE, DO KTOREJ SME SA CEZ PRÁZDNINY ZAPOJILI, SME MOHLI ZAKÚPIŤ NOVÉ EDUKAČNÉ POMôCKY. ŽIACI ICH NEDOSTALI HNEĎ. ICH VEĽKÁ CHVÍĽA PRIŠLA 17. 12. 2021, KEĎ SA OCITLI POD VIANOČNÝM STROMČEKOM A NEDOČKAVÉ DETSKÉ RÚČKY NETRPEZLIVO OTVÁRALI ZALEPENÉ KRABICE S PREKVAPENÍM...

      ELEKTRONICKÁ STAVEBNICA BOFIN 500 A STAVEBNICA MERKUR POTEŠILA HLAVNE CHLAPCOV, KTORÍ MALI AŽ DO KONCA VYUČOVANIA PLNÉ RUKY PRÁCE. SNAŽLI SA POSPÁJAŤ DIELY PODĽA PREDLOHY DO VYTÚŽENEJ PODOBY ÁUT A RÔZNYCH STROJOV.

     • Informatika s micro:bitom

      Poznáte micro:bit? Ani my sme ho doteraz nepoznali, ale na informatike sme sa navzájom spoznali. A veruže nás zaujal svojím výzorom a možnosťami využitia. Pre nás ako úplných začiatočníkov stačí definícia, že ide o najjednoduchší programovateľný plošný spoj. Ale s touto vecičkou sa nám podarilo naprogramovať si prehrávanie melódie, jednoduché počítadlo a smajlíky a iné obrázky. Táto aktivita zaujala siedmakov i piatakov a určite s mircro:bitmi budeme pokračovať i naďalej. :-)

     • Obdarovávanie

      Posledný deň sme prežili naplnený obdarovávaním. Odovzdali sme malé potešenie pre osamelých ľudí v domácnosti prostredníctvom opatrovateľskej služby RADOS PB s.r.o.

      Ďakujeme Vám rodičom, deťom, zamestnancom, všetkým, ktorí ste sa pridali k nám.

     • Vianočná pošta zo škôlky

      V tomto predvianočnom čase nás veľmi potešili naši kamaráti z MŠ Grznára 1441. Deti z III. triedy so svojimi pani učiteľkami Miluškou a Eliškou pre nás vytvorili nielen krásne vianočné pozdravy, ale pripojili i veselú básničku o psíčkovi a mačičke. Veľmi pekne ďakujeme. Je krásne vidieť, ako si aj v takejto náročnej dobe dokážeme navzájom odovzdávať pozornosť, priateľstvo a radosť. :-)

     • Rozprávkovo na technike

      Inovatívne vyučovanie

      My, piataci, sme tento rok pripravovali vianočné darčeky v predstihu. V rámci predmetu technika sme ešte pred dištančnou výučbou druhého stupňa vytvárali rozprávkové postavičky "mimoňov", ktoré potešia našich malých kamarátov z materských škôl. Takto sme sa učili pracovať s rôznymi materiálmi, používať rôzne nástroje a preverili sme i svoju zručnosť a trpezlivosť. Veríme však, že naše "drobnôstky" so sladkým srdiečkom vyčaria úsmev na nejednej detskej tváričke.

     • POĎAKOVANIE

      Poďakovanie všetkým profesiám, ktoré aj počas vianočných sviatkov ostávajú v práci!

      Deti našej školy spolu so svojimi pedagógmi,vychovávateľkami pripravili v rámci projektu Komenského inštitútu Učitelia pečú zdravotníkom malé potešenie pre zdravotníkov v NsP v Považskej Bystrici. V školskej kuchynke napiekli sladké i slané vianočné pečivo, vyrobili sviečku z včelích plastov a pripravili poháriky s včelím medom.

     • ŠKOLSKÝ ČASOPIS vianočné číslo

      Milí žiaci, učitelia a rodičia,

      prinášame vám nové číslo nášho školského časopisu. Okrem tradične obľúbenej SÚŤAŽE O CENY a NESKÚŠANKY, si v ňom môžete prečítať aj netradično-tradičné pranostiky o Vianociach či Novom roku, taktiež vás naladíme do sviatočnej atmosféry výberom vianočných hitov či si spolu niečo pod stromček vytvoríme a upečieme. A navyše sa čo-to dozvieme o sviatkoch našej pani riaditeľky. Toto a veľa-veľa ďalšieho nájdete v našich ŠESTKOVINÁCH! Krásne, šťastné a veselé!!!

     • Spojili sme slovenčinu s angličtinou

      Na hodinách slovenského jazyka v 2.ročníku sme sa pokúsili upevniť učivo o triedení hlások. Zo začiatočných písmen vlastného mena a priezviska sme vytvárali rôzne slová v slovenskom jazyku. Určovali sme z akých hlások sa skladajú. Neskôr sme sa pokúsili vytvárať aj anglické slovíčka z osvojenej slovnej zásoby zvieratá. Zahrali sme sa aj anglické pexeso na interaktívnej tabuli. Nekončíme! Na ďalších hodinách pokračujeme.

     • Vianočné tvorenie

      Naši šikovní štvrtáci na hodinách výtvarnej výchovy vo výtvarnom ateliéri tvorili vianočné pozdravy, výzdobu školy a v spolupráci s mestskou knižnicou premieňali neživé kamene na umelecké diela.

  • Partneri

   • {#1508} 1
   • {#1508} 2
   • {#1508} 3
   • {#1508} 4
  • Prihlásenie

  • Zvonenia

   Piatok 24. 3. 2023
  • Fotogaléria

    zatiaľ žiadne údaje