• O pohár primátora mesta

• 25. 3. 2022
        • Považskobystrická latka

Tradične sa v Považskej Teplej konal už 49. ročník O pohár primátora mesta v skoku do výšky. Do histórie tohto podujatia sa úspešne zapísali aj naši žiaci. Najviac sa darilo: Jurkech M. - 1.miesto, Stopková L. - 1. miesto, Brigant J. - 1.miesto, Panák M.- 2.miesto a Kresáňová S.- 3 miesto. Tešíme sa z úspechu a gratulujeme.

• Naši úspešní "najmenší".

• 23. 3. 2022
        • OKRESNÉ KOLO HVIEZDOSLAVOV KUBÍN:

Žiakom našej školy sa podarilo uspieť v najmladšej kategórii:

Krásne 3.miesto  získala - Mia Kopcíková zo 4.B  v poézii.

A 2. miesto v prednese prózy získal náš druháčik Matej Španiheľ z 2.B, o ktorom určite ešte budeme počuť.

Sme na Vás pyšní! Ďakujeme všetkým zúčastneným deťom našej školy za reprezentáciu našej školy.

• Zápis žiakov do 1. ročníka

• 23. 3. 2022

Kedy? 20. a 21. 4. 2022 v čase od 14,00 do 17,00 hod.

Kde? Prezenčne v priestoroch školy

Tešíme sa na Vás a Vaše dieťa v škole.

V prípade akýchkoľvek otázok nás kontaktujte.

Kontakt:   042/4261286, 042/4261287, 0903261286,  6zs@povazska-bystrica.sk

Online stretnutie rodičov budúcich prvákov bude 30.3. 2022 o 17,00 hod -  napíšte nám e-mail na 6zs@povazska-bystrica.sk a my Vám pošleme link na prihlásenie v aplikácii ZOOM.

V prípade záujmu môžete prísť po dohovore (0903261286), alebo na 6zs@povazska-bystrica.sk na „otvorenú“ hodinu do triedy na I. stupni, v priebehu mesiaca apríl 2022 a taktiež prezrieť si priestory našej školy.

Budeme mať čas sa Vám a Vášmu dieťaťu individuálne venovať, prípadne sa môžete rodičia s deťmi dohodnúť a prísť v menších skupinách.

E-prihláška: https://sestkovo.edupage.org/register/

Prihlášku odporúčame vyplniť už pred príchodom na zápis, v škole po odkontrolovaní údajov vytlačíme (podpisovať sa bude až na mieste).

Elektronická prihláška sa považuje za akceptovanú až po jej podpísaní na zápise.

• Ak dieťa dovŕši do 31. 8. 2022 šesť rokov, je povinnosťou zákonného zástupcu prihlásiť ho na plnenie školskej dochádzky v základnej škole, a to aj v prípade, že zákonný zástupca uvažuje o odklade školskej dochádzky alebo sa u dieťaťa objavil problém, ktorý si bude vyžadovať špeciálny prístup.
          • Deti s odloženou školskou dochádzkou, ktoré boli na zápise minulý rok (k školskému roku 2021/2022), sú povinné prísť znovu na zápis.

Informácie o zápise pre rodičov: https://sestkovo.edupage.org/a/zapis-prvakov

• Veľkonočná nálada v 2.B

• 23. 3. 2022
        • Dnes sme si na výtvarnej výchove vyrobili vlastné veľkonočné pozdravy pre rodičov a blízkych. Niektorí šikovníci stihli vytvoriť aj krásne dekorácie.

• Spoločne víťazime!

• 22. 3. 2022
        • Naši štyria žiaci z ôsmeho a siedmeho ročníka spolu so žiakmi zo Spojenej školy internátnej v Považskej Bystrici vytvorili zmiešané unifikované družstvo a bojovali o víťazstvo na Majstrovstvách Slovenska v unifikovanom florbale v Modre. Podstatou takéhoto podujatia je búranie bariér v spoločnosti a spájanie zdravotne znevýhodnených detí s intaktnými zdravými deťmi. Výsledkom ich spoločného úsilia je 1. miesto. Celému družstvu gratulujeme a tešíme sa spolu so všetkými športovcami z ich víťazstva.

• Sadíme, pestujeme, tvoríme v ŠKD

• 20. 3. 2022
        • Papierové aj živé. Kvety pre radosť i skrášlenie našej školy si vytvárali a sadili deti z ŠKD. Práca s hlinou ich bavila a už sa tešia , čoskoro do našich vyvýšených záhonov.

• Personalizované vyučovanie u druhákov

• 18. 3. 2022
        • Personalizované vyučovanie je zamerané na každého jedného žiaka individuálne. Žiak si sám vyberie postup aj formu svojej práce, aby dosiahol stanovený cieľ.

Môže pracovať samostatne, vo dvojici alebo v skupine. Informácie čerpá z viacerých dostupných zdrojov - pracovné listy, školské encyklopédie, náučné videá, internetové zdroje,,,,atď.

Prepojili sme prvouku a čítanie s porozumením. Rozvíjanie zručnosti vyhľadávať potrebné informácie z dostupných zdrojov je jednou z kľúčových zručností, ktoré žiakom uľahčujú učenie sa.

• DAJME VECIAM DRUHÚ ŠANCU!

• 17. 3. 2022
        • Myslíte to s ochranou a udržateľnosťou životného prostredia vážne?

Prispejte aj vy  a veciam,ktoré už nepoužívate dajte druhú šancu.

Milí rodičia a žiaci, v prípade záujmu o pomoc pri organizacií a realizácii nahláste svoj záujem tirednemu učiteľovi.

• Bádatelia na výskumníckom krúžku

• 15. 3. 2022
        • Dnes sme so žiakmi na výskumníckom krúžku robili viaceré pokusy, ktoré si pripravili doma a predviedli svojim kamarátom. Pozorujeme nielen vzájomné reakcie chemických látok, ale aj vlastnosti predmetov. Učenie sa a spoznávanie nových poznatkov pokusmi je nielen zábavné , ale i napínavé.

• MDŽ 8.3.

• 7. 3. 2022
        • Zajtrajší krásny sviatok všetkým ženám, sestrám, maminám, babkám, tetám,,,,,prájú deti z ŠKD:-)

• Do Afriky so šestkou - cestovná kancelária

• 3. 3. 2022
        • V rámci hybridného vyučovania sme si na hodine geografie "otvorili" cestovnú kanceláriu. Žiaci pomocou projektov, prezentácií  a rôznych brožúr ponúkali spolužiakom zaujímavé miesta, ktoré by mohli v Afrike navštíviť.