• Vianočné poďakovanie

• 22. 12. 2023
        • Pred vianočnými prázdninami sme si urobili sviatočnú atmosféru aj u nás v 4. B. Spolu sme si posedeli a vlastnoručne vyrobenými darčekmi sme poďakovali pani kuchárkam za výborné obedy, ktoré nám celý rok s láskou pripravujú. Nezabudli sme ani na pani ekonómky.

Ďakujeme a všetkým želáme krásne sviatky.

• Vianočná besiedka žiakov 1.st

• 19. 12. 2023
        • Vďaka naším deťom 1.st k nám 15.12. zavítala vianočná sviatočná nálada.. Máme veru talentovaných spevákov, tanečníkov i recitátorov.  Pokoj, radosť a láska sa niesla v krásnej atmosfére. Prínášame aj sem aspoň kúsok z nej.

• V ŠKD nieje nuda

• 19. 12. 2023
        • U nás v ŠKD je poriadne rušno. Hráme sa a tvoríme.V decembri sme vyrábali krásne  vianočné pozdravy pre dôchodcov, piekli a zdobili medovníčky, vyrábali vianočné ozdoby na školské trhy. Nezabudli sme si vyzdobiť stromček a to nielen v škole, ale aj vonku v areáli. A kým nám nezliezol sneh tak sme sa aj s ním poriadne vyšantili.

• Pozvánka

• 6. 12. 2023
        • Vianočná besiedka žiakov 1.st spojená s trdičnými trhmi , ktoré si pre vás pripravili naši žiaci spolu s pedagógmi. Tešíme sa na vás!

• Super Florbal Pohár ZŠ - žiačky

• 13. 12. 2023
        • Aj naše dievčatá sa nedali zahanbiť a v okresnom kole sa umiestnili na 3. mieste. Gratulujeme!

Ďakujeme za úspešnú reprezentáciu trénerovi a týmto žiačkám:

7.B - Nikol Kocanová, Sofia Stráňovská

8.A - Sara Bírošíková, Ema Vokounová, Ema Zakopčanová, Karolína Ondrášechová, Viktória Chládeková, Bianka Švecová

8.B - Laura Kubišová

8.C - Kristína Bošková, Bianka Gablíková, Jessica Vančáková, Simona Zacharová

• Super Florbal Pohár ZŠ - žiaci

• 12. 12. 2023
        • Šestka opäť prvá!

Po prvom mieste futbalistov v okrese sa nenechali zahanbiť ani naši hokejisti - florbalisti a obhájili bez straty bodu minuloročné prvenstvo vo florbale. Chlapcom a ich trénerovi gratulujeme a tešíme sa z víťazstva!

Ďakujeme za výbornú reprezentáciu:

7.B - Jakub Brigant

8.B - Ľubomír Biel, Sebastián Fajth, Filip Melicherčík, Ľubomír Kamas, Patrik Jurkovič

9.B - Oliver Možutík, Jakub Michálek, Michal Panák, Richard Demáček, Lucas Komada

• V zdravom tele - zdravý duch

• 13. 12. 2023
        • Veľa pekných zážitkov z korčuľovania sme využili aj na hodine matematiky v 2.A pri tvorbe slovných úloh. Spojili sme tak telesnú výchovu s matematikou, slovenským jazykom, výtvarnou výchovou, prvoukou a etickou výchovou. Žiaci si mohli navzájom pomáhať a poradiť sa.​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​

Formou kooperatívneho vyučovania sme zhodnotili jednotlivé žiacke práce a v spoločnej diskusii došli k záveru, že športovanie má veľký význam pre ľudské zdravie.

Žiaci na hodine pracovali s radosťou a čo je dôležité, prostredníctvom takéhoto vyučovania sa deti učia vzájomne spolupracovať, orientovať sa v texte, neboja sa vysloviť svoj vlastný názor a učia sa i vzájomnej tolerancii voči ostatným.

• 12. 12. 2023
        • Aj tento rok sme sa zapojili do 17. ročníka informatickej celoslovenskej súťaže iBobor. Hlavným cieľom súťaže je podporiť záujem o informačné a komunikačné technológie u všetkých žiakov. Gratulujeme všetkým tohtoročným úspešným riešiteľom na našej škole. ​​​​​Z každej kategórie sme ocenili prvých troch najúspešnejších riešiteľov našej školy.​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​

Drobci - Žofia Chládeková (2.A), Timea Šiková (2.A), Tomáš Sopúšek (2.A)

Bobríci - Martina Valová (5.A), Nina Dudášová (5.B), Daniel Špila (5.A)

Benjamíni - Jakub Brigant (7.B), Jana Lizoňová (6.A), Martin Kupčík (6.B)

Kadeti – Miroslav Špánik (8.B), Martin Tichý (9.A), Karolína Ondrášechová (8.A)

A keďže sme súťaž vyhodnocovali 6. decembra, kedy nás navštívil aj sv. Mikuláš s čertami, niektorí žiaci boli navyše ocenení aj ich značkou na tvárach.

• Vianočný koncert od srdca

• 11. 12. 2023
        • S blížiacim sa príchodom najkrajších sviatkov v roku sme sa rozhodli spríjemniť si spoločné chvíle aj u nás na škole. Vďaka mladým talentom z radov žiakov II. stupňa sme si mohli vychutnať príjemné melódie a tóny rôznych hudobných nástrojov, predstavili sa nám tiež tanečníci či mladí divadelníci.

Pohodovú atmosféru doplnili aj krásne piesne a ľúbezná poézia. Pomyselnou čerešničkou na torte bolo napokon spoločné posedenie s bohatým občerstvením. Veríme, že tento koncert nám všetkým priniesol príležitosť zastaviť sa v tomto hektickom období a našli sme kúsok vianočnej radosti vo vystúpení „našich“ detí.

• Týždeň remesiel v ŠKD

• 7. 12. 2023
        • Počas týždňa remesiel v ŠKD sa naše deti premenili na šikovných škriatkov, ktorí usilovne pracovali na výrobe vianočných ozdôb z rôznych materiálov. Taktiež sa naučili tkať na kolíkovom stave, pliesť náramky priateľstva, používať krosná, vyrobiť šúpolienky a využívať iné netradičné techniky výroby.

Zručnosť detí si môžeme pozrieť aj v tomto videu: https://youtu.be/AdP_I7IUsBY

Na pomoc sme si privolali babky i mamy, ktoré im odovzdali ďalšie tipy a triky pri výrobe vianočných oblátok, vyšívaní i práci so slaným cestom.

No nie sú šikovní?

• Predvianočná Viedeň

• 6. 12. 2023
        • V stredu 29.11.2023 sa žiaci 9. a 8. ročníka zúčastnili exkurzie do Viedne. Zažili veľa pekného a zaujímavého - cestovali sme vlakom, viedenským metrom (žiaci si sami kúpili lístky), potom sme navštívili Prírodovedné múzeum, nádherné vianočné trhy... Svoje dojmy pre Vás spracoval Marek Štefánik z 9.A.

• Daruj čaro Vianoc

• 1. 12. 2023
        • Darovaná radosť je dvojnásobná radosť!​​​​​​​​​​

​​​

Blížia sa Vianoce a chceli by sme Vás poprosiť o pomoc pri reaizácii projektu, ktorý sme si z iniciatívy našich zamestnancov pripravili.

Spoločne sme vybrali deti, ktorým chceme prejaviť našu podporu a urobiť ich Vianoce krajšími, aby vedeli, že na nich myslíme.