V pondelok žiaci 7.A začali expedíciu v rámci projektu Fenomény sveta. Náš prvý záujem smeroval do oblasti kultúry. V rámci nej sme sa pozreli na fakt, ako nás kultúra ovplyvňuje, a čo to vlastne kultúra je? Pozreli sme si viaceré videá z dielne BBC, ktoré boli v angličtine, takže sme museli aj aktívne počúvať a rozvíjať našu slovnú zásobu. Aj táto forma vzdelávania je uplatnením vyučovacej metódy CLIL. Pre jazykovo menej zdatných boli k videám aj titulky v slovenčine.
Náš projektový deň sme však nestrávili len pozeraním videí, ale aj tvorbou krátkych prezentácií, zaujímavými interaktívnymi aktivitami, vyhľadávaním informácií na internete a ich kritickým spracovaním. Pracovali sme v skupinách, v ktorých mal každý svoju úlohu :-) . Jeden bol manažérom tímu, ďalší vymýšľal stratégiu, iní uplatňovali svoju tvorivosť, logické myslenie či trénovali pamäť.
Moderné a inovatívne formy vzdelávania pripravujú žiakov na reálny život a posilňujú ich tzv. soft skills, ktoré sú stále viac žiadané na trhu práce i pri štúdiu na strednej škole.