• Piataci na biológii riskovali

• 14. 6. 2023
        • Učivo o lúčnom ekosystéme si piataci zopakovali hravou formou. Okrem vedomostí si pri hre rozvinuli aj tvorivosť a posilnili tímového ducha. Hra prebiehala podobne ako súťaž Riskuj (rozdiel bol len v súťažení skupín, nie jednotlivcov). Pri tejto práci sa žiaci navzájom podporovali, inšpirovali a pomáhali si. Keďže išlo o súťaž, nechýbala ani zdravá túžba po víťazstve. Z toho sa nakoniec tešila skupina Štvorlístky :)

• Úspešní súťažiaci Englishstar

• 14. 6. 2023
        • Tento rok sa naši žiaci opäť zúčastnili celoslovenskej anglickej súťaže Englishstar a dosiahli výborné výsledky, za ktoré boli ohodnotení diplomom. Sme na nich veľmi hrdí.

• Dobrovoľní hasiči na našej škole

• 13. 6. 2023
        • Na našej škole sme mali tú česť privítať skupinu dobrovoľných hasičov, ktorí prišli odovzdať ceny našim talentovaným žiakom zo 4.A, 4.B, 5.A a 5.B za ich skvelé výkony vo výtvarnej a literárnej súťaži na tému Hasičské preteky. Literárne práce postúpili aj do celoslovenského kola. Bolo to neuveriteľne vzrušujúce a inšpiratívne stretnutie pre všetkých zúčastnených. Gratulujeme!

• Olympijský deň 2023

• 12. 6. 2023
        • Žiaci 3. a 4. ročníka reprezentovali našu školu na Olympijskom dni 2023, ktorý bol plný zábavy, súťaží a dobrej nálady. S veľkým nasadením prekonávali všetky prekážky a hravo plnili jednotlivé disciplíny na pripravených stanovištiach - skok do diaľky, hod kriketovovou loptičkou, hod plnou loptou, beh na 60 m z polovysokého štartu, štafeta 4x50 m.

Cieľom tohto dňa bolo podporiť rozvoj športových aktivít u detí a všetci sa tešili z dobrých výkonov, zo športových zážitkov. Aj naši športovci predviedli výborné športové výkony, 2. miesto získal Sebastián Golier v hode plnou loptou a 3. miesto získala Šárka Šamier v behu na 60 m.

Gratulujeme všetkým našim talentovaným žiakom k ich úspechom a vynikajúcim výkonom. Ich odhodlanie a práca sú príkladom pre nás všetkých.

• Tematický deň ochrana života a zdravia

• 12. 6. 2023
        • Tentokrát pre žiakov II. stupňa. Na každej hodine počas dňa si mohli žiaci vybrať spomedzi 4 možností workshopov. Každý si musel workshop vybrať, zapísať sa naň, počet prihlásených bol obmedzený. Vybrať si mohol tému a aj prednašajúceho podľa vlastných preferencií. Témy workshopov boli zamerané na civilnú obranu, prvú pomoc a ochranu zdravia, orientáciu a pobyt v prírode , postup správania v prípade ohrozenia a nebezpečenstva.

Zdravotnícka škola SZŠ Považská Bystrica zabezpečila ukážky prvej pomoci zaujímavo, pútavo a profesionálne. Ďakujeme

• Staráme sa o svoje zdravie

• 7. 6. 2023
        • Deň v znamení zdravia. 🍏⚽️🏃‍♀️🚑
          Dňa 5.6. 2023 sme mali so žiakmi 1.stupňa tematický deň zameraný na zdravie. Navštívili nás žiačky zo zdravotnej školy, ktoré nám ukázali prvú pomoc, obväzovanie aj  ako postupovať  napríklad pri dusení.
          Prišli nás pozrieť i rodičia, ktorí nám odovzdali svoje skúsenosti z práce záchranára či zdravotnej sestry.. Žiaci so svojimi pani učiteľkami mali aj  rannú rozcvičku, pripravovali si zdravé nátierky, zdravo maškrtili. Najmenší si vyhotovili maketku človeka , tvorili si  hádanky a básničky, či dramatizovali záchranu človeka.
          Veríme, že si deti z tohto dňa odniesli čo najviac a všetky informácie ,ktoré získali sa im v živote raz zídu. 😊