• Deň Zeme v ŠKD
        • 23. 4. 2022
        • V aktivitách ku Dňu Zeme pokračovali naše deti i popoludní v ŠKD.

Maľovali ekologickú planétu, pomáhali čistiť jazierko pri včelnici, sadili a vysádzali nové bylinky, rastlinky, trvalky i ekologickú tašku bez šitia.

Do fotogalérie bol pridaný nový album Deň Zeme v ŠKD.

• Deň Zeme
        • 22. 4. 2022
        • 22.4 je už tradične venovaný ochrane životného prostredia. Heslo tohtoročného dňa je Investujeme do našej planéty.

Aj my sme k tejto celosvetovej akcii priložili ruku k dielu a pracovali sme na vyučovacích hodinách. Spoločne sa nám podarilo vytvoriť pútavé výučbové materiály, spoločne sme napísali odkaz i sľub Zemi .Priložili sme ruku k dielu a zveľadili okolie školy.

Ôsmaci sa venovali oxidom, ktoré ovplyvňujú životné prostredie a siedmaci sa venovali dôsledkom znečistenia ovzdušia - skleníkový efekt, ozónová diera, smog a kyslé dažde.

Žiaci spolu premýšľali o tom, aké dopady má zmena klímy na náš každodenný život. V skupinách analyzovali, ako vplývajú rôzne sektory slovenskej ekonomiky na produkciu oxidu uhličitého a spoločne hovorili o tom, čo môžeme urobiť pre zmiernenie klimatickej zmeny nielen na úrovni štátu, ale aj jednotlivcov. Žiaci si precvičili čítanie s porozumením, argumentáciu, prácu v skupine a   prezentáciu svojho názoru.

• PYTAGORIÁDA
        • 20. 4. 2022
        • Okresné kolo matematickej súťaže

V decembri prebehlo školské kolo v matematickej súťaži Pytagoriády. 19 žiakov sa stalo úspešnými riešiteľmi a postúpilo do okresného kola, ktoré sa konalo koncom marca.

Veľká gratulácia patrí Filipovi Červencovi z 5.B, ktorý sa umiestnil na skvelom 2. mieste a Šimonovi Adamčíkovi z 8.A, ktorému patrí tretie miesto v okrese.

Medzi úspešných riešiteľov patria aj ďalší žiaci, ktorí sa umiestnili nasledovne:

Martina Valová z 3.B sa umiestnila na 13. mieste.

Michal Šutara z 3.B sa umiestnil na 17. mieste.

Janka Lizoňová zo 4.A sa umiestnil na 11. mieste.

Karin Kušanová z 5.C sa umiestnila na 12. mieste.

Všetkým úspešným riešiteľom srdečne blahoželáme a ďakujeme za reprezentáciu školy.

• Ako plynie čas u prvákov
        • 20. 4. 2022
        • Tematické vyučovanie u prvákov

Prepojenie viacerých predmetov jednou témou, je formou vysoko efektívneho učenia sa.

Počas takejto blokovej výučby sme si u prvákov zvolili dva predmety – prvouku,  kde témou bolo

Ako plynie čas a druhý predmet  matematiku, kde bola téma  Určovanie času na digitálnych a ručičkových hodinách.

Deti pracovali po dvojiciach, samostatne aj spoločne, používali pomôcku, ktorú si pripravili doma -presýpacie hodiny. Pomocou svojich hodín zistili ako plynie čas pri písaní slova, pre cvičení, pri prezliekaní, pri desiatovaní. Výsledky starostlivo zapisovali. Dokonca si vyskúšali interpretáciu výsledkov ku ktorým dospeli - malá prezentácia pred spolužiakmi.

Keď zistili z činností a vlastnej skúsenosti ako plynie čas, spoznali rôzne druhy hodín. Spoločne sa učili rozoznávať  a určovať hodiny.

Pri blokovom tematickom vyučovaní sa striedajú rôzne metódy a formy, mení sa činnosť a cielený pohyb, rešpektujú sa individuálne danosti detí.

• Zážitkové vyučovanie anglického jazyka.
        • 12. 4. 2022
        • Žiaci siedmeho ročníka sa na hodine anglického jazyka zahrali na "živé" GPS.

Pri učebnej látke zameranej na určovanie smerov, dostali jednotlivé skupiny žiakov pokyny v anglickom jazyku, podľa ktorých sa mali dostať na určené miesto.

Znovu dokázali akí dokážu byť šikovní. Zvládli to a ani raz nezablúdili.

V cieli ich čakala sladká odmena.

• Bez fantázie to nejde
        • 11. 4. 2022
        • Tá však našim klubovým deťom určite nechýba, lebo ich predstavivosť a tvorivosť vždy prekvapia aj v tomto veľkonočnom období.

• Veľkonočné Šestkoviny
        • 11. 4. 2022
        • Najnovšie číslo školského časopisu Šestkoviny dostávajú predplatitelia práve teraz v tlačenej forme. Ak ste sa však nestihli nahlásiť, nezúfajte, môžete si ich pozrieť aj na svojom počítači. Dozviete sa niečo nové o Veľkej noci, pozrieme sa spoločne na odovzdávanie prestížnych filmových cien, ale aj na zaujímavosti zo sveta tých skutočných nebeských hviezd. A nezabudli sme ani na súťaž pre celú triedu! Príjemné čítanie!

• Veľkonočné inšpirácie
        • 8. 4. 2022
        • Dnešný deň nás v súťaži Veľkonočné inšpirácie v Centre voľného času v Považskej Bystrici reprezentovali naše siedmačky Nela Mituníková a Nela Sára Gonosová. Výsledok ich aranžérskej práce si môžete pozrieť a posúdiť sami 😊.

• Meranie vzdialenosti trochu inak
        • 7. 4. 2022
        • DRUHÁCI dnes na hodine geometrie  merali vzdialenosti netradične. Pomocou nameraných metrových špagátov spojili svoje sily a tímovou spoluprácou dosiahli výsledok.

• Testovanie 9
        • 7. 4. 2022
        • 6.4.2022 sa konalo celoslovenské Testovanie 9. Pred začiatkom sme našim deviatakom popriali veľa šťastia a odovzdali sme im malý darček - perá pre šťastie.

• O pohár primátora mesta
        • 25. 3. 2022
        • Považskobystrická latka

Tradične sa v Považskej Teplej konal už 49. ročník O pohár primátora mesta v skoku do výšky. Do histórie tohto podujatia sa úspešne zapísali aj naši žiaci. Najviac sa darilo: Jurkech M. - 1.miesto, Stopková L. - 1. miesto, Brigant J. - 1.miesto, Panák M.- 2.miesto a Kresáňová S.- 3 miesto. Tešíme sa z úspechu a gratulujeme.

• Naši úspešní "najmenší".
        • 23. 3. 2022
        • OKRESNÉ KOLO HVIEZDOSLAVOV KUBÍN:

Žiakom našej školy sa podarilo uspieť v najmladšej kategórii:

Krásne 3.miesto  získala - Mia Kopcíková zo 4.B  v poézii.

A 2. miesto v prednese prózy získal náš druháčik Matej Španiheľ z 2.B, o ktorom určite ešte budeme počuť.

Sme na Vás pyšní! Ďakujeme všetkým zúčastneným deťom našej školy za reprezentáciu našej školy.