• Literárna beseda ONLINE

     • Naša škola nezaháľa ani v časoch učenia sa z domu! Už tento štvrtok privítame na online besede mladých literárnych autorov z rôznych kútov Slovenska. Predstaví sa nám autor fantasy detektívky a stand-up komik Martin Hatala, začínajúca autorka Bianka Masaryková a besedu bude viesť spisovateľka a scenáristka Soňa Uriková. Vybraní žiaci sa majú veru na čo tešiť - a aby neuniklo nič ani vám ostatným, informácie z tejto besedy vám sprostredkujeme prostredníctvom fotiek a správy z podujatia. Do-videnia vo štvrtok!

     • OZNAM

     • Na základe opatrení ÚVZ SR a Krízového štábu mesta Vám oznamujem, že vonkajšie školské športoviská sa môžu odteraz používať len na organizované športovanie (bezkontaktné športy) pod vedením trénerov (napr. športové triedy) pri dodržaní nariadených opatrení (vzdialenosti 2 m, dezinfekcia, zoznam, bez šatní, WC...)

      PaedDr. Jana Brigantová, riaditeľka školy

       

     • MÁJOVÉ ČÍSLO školského časopisu

     • Predstavujeme vám májové číslo Šestkovín! Je venované zamilovanému mesiacu máj. Nájdu si v ňom niečo všetky mamičky, ale tiež hrdinovia týchto dní, dozvieme sa výsledky Čitateľského orieška v ŠKD a pani učiteľka Omámiková vám čo-to o sebe prezradí. Zabudnúť nesmieme ani na fotky toho, čo robíte, keď ste doma. A veľa-veľa ďalšieho!

      Posledné prázdninové - júnové číslo - vyjde o mesiac. To májové si vychutnajte na priloženom linku nižšie:

     • Prijímacie konanie na ZUŠ IWK v Považskej Bystrici

     • Zápis do 1. ročníka

     • Vážení rodičia,

      ďakujeme Vám za dôveru, ktorú ste nám prejavili tým, že ste Váš najväčší poklad, svoje dieťa, už viacerí  zapísali odoslaním elektronickej prihlášky do 1. ročníka na našu školu / nie je potrebné už osobne vypísať prihlášku priamo v škole/. 

      Myslíme však aj na tých rodičov /zákonných zástupcov/, ktorí nemajú možnosť z rôznych technických dôvodov odoslať túto prihlášku.

      Prihlášku tak budete mať možnosť osobne vypísať bez prítomnosti  dieťaťa od   23.04.2020 / štvrtok/ v čase od 8.00 hod. do 10.00 hod. do 24.04.2020 v čase od 14.00 hod. do 16.00 hod. pred budovou školy.

      Prosíme o dodržanie stanovených bezpečnostných opatrení v súvislosti s koronavírusom, nariadených Úradom vlády SR a Úradom verejného zdravotníctva SR / vstup len s rúškom, rukavicami a vlastným perom, dodržiavať odstup ľudí /.

                                                                                                                 Vaša ZŠ SNP 1484

     • Súťaž "Moja malá záhradka"

     • Rada by som vám odprezentovala prácu detí ŠKD III. odd., ktorá sa týka zapojenia do súťaže v pestovaní rastliniek a byliniek. Súčasťou tejto súťaže je aj tvorba rozprávky, ktorú napísala Maruška Kucharíková. K rozprávke vytvorila aj peknú ilustráciu. Pre Marušku je pripravená aj knižná odmena. Zároveň ďakujem aj ostatným deťom za kreatívne nápady.

     • Otvorená online hodina na šestke pre budúcich prvákov

     • NA ZNÁMOSŤ SA VŠETKÝM DÁVA, ŽE OTVORENÁ ONLINE HODINA, PRE BUDÚCICH PRVÁKOV NA ŠESTKE SA CHYSTÁ 

      Milí rodičia našich budúcich prvákov, chcete sa pozrieť, ako sa u nás učí? Myslíte si, že počas karantény to nie je možné? Mýlite sa. U nás je aj nemožné možné.

      V tejto situácii s karanténou by naši budúci prváci boli ukrátení. Ukrátení o tú veľkú chvíľu, kedy sa stanú neoddeliteľnou súčasťou našej školy. Nemohli by nám ukázať, čo všetko sa už naučili, akí sú šikovní, ako sa k nám do školy tešia.

      Milý budúci prvák, chceš sa zúčastniť našej online hodiny? Napíš spolu s rodičmi mail na 6zs@povazska-bystrica.sk s textom "Chcem sa zúčastniť otvorenej online hodiny " a my Vám pošleme naspäť mail s informáciami a pokynmi, ako sa k nám pridáte. V prípade potreby Vás navedieme.

      Stretneš sa virtuálne s pani učiteľkou, špeciálnym pedagógom a kamarátmi školákmi :-)

      Tešíme sa na Vás milí prváčikovia, Vaša šestka. 

     • NAŠE "ŠESTKOVO" Mgr. Monika Naďová, Mgr. Martina Pavlíková

     • NOVÉ číslo školského časopisu

     • Nové číslo školského časopisu Šestkoviny práve vychádza!

       

      Papierovú formu sme vymenili za elektronickú, ale na kvalite sme neubrali. Práve naopak - posielajte nám aj naďalej vaše fotky z domáceho učenia/zábavy, tipy  a triky, čo robiť doma či na záhrade... Fantázii sa medze nekladú. Nech sme (v)spojení aj na diaľku!

      Okrem toho sa v časopise dočítate aj o Dňoch s Harrym Potterom, zápise do 1. ročníka i čo nás v apríli ešte čaká. A veľa, veľa ďalšieho. Ak si chcete časopis prečítať - stiahnite si ho do počítača na priloženom PDF linku nižšie. VESELÚ VEĽKÚ NOC!!! 

     • Domáce Pracovné vyučovanie u tretiakov

     • Keďže je situácia taká, aká je a učíme sa z domu, tak sme sa so žiakmi z 3. B dohodli, že aj Pracovné vyučovanie si môžu skúsiť s rodičmi. S príchodom Veľkej noci súvisia nielen tradičné zvyky, ale aj výskyt zvieracích mláďat a tiež rozvoj ľudových prác. A tak si tretiaci vyrábali tkáčsky stav a tkali koberce či šály, a dokonca si mnohí vyrobili aj krásne malé ovečky. Ďakujem všetkým, ktorí sa podelili o svoje výtvory a verím, že to nebolo naposledy. Ste šikovníci!

     • Online vzdelávanie

     • Milí rodičia a žiaci,

      od začiatku prerušenia vyučovania kvôli šíreniu vírusu COVID-19 ubehli už tri týždne. Verím, že sme spoločne našli tú správnu cestu komunikácie cez rôzne aplikácie v dištančnom vzdelávaní. Vo viacerých triedach na 1. a 2. stupni už takmer od začiatku prebieha online vyučovanie v dohodnutých časoch a dňoch. Všetci učitelia zverejnili svoje konzultačné hodiny aj možné spôsoby komunikácie a sú Vám k dispozícii. Učivo opakujeme, vysvetľujeme a precvičujeme prostredníctvom EduPage, programu Alf, Fenoménov sveta, videokonferencií cez ZOOM a ďalších webových stránok, ktoré sú v ponuke. Je pre nás prioritou prispôsobiť sa momentálnej situácii aj technickým možnostiam rodičov a žiakov. Aj preto vás niektorých kontaktujeme telefonicky a úlohy vám odovzdávame aj do schránky, SMS-kou alebo inou formou. Všetci sa snažíme, aby sme túto formu vzdelávania zvládali v čo najväčšej miere pohody a zdravia. V takejto forme však nie je možné úplne kopírovať reálny rozvrh v škole. Zo všetkých predmetov prijímajú žiaci podnety na rozvoj ich vedomostí a zároveň i zručností.

      Milé kolegyne a kolegovia,

      ďakujeme Vám, že ste sa tak rýchlo prispôsobili situácii a samoštúdiom získali množstvo nových digitálnych zručností, inovatívnych nápadov v rôznych webinároch o vzdelávaní, a že ich ďalej uplatňujete v tejto forme výučby.

     • ZÁPIS - elektronická prihláška

     • Tento rok bude prebiehať zápis do prvého ročníka našej školy elektronickou formou. Prihlášku vyplňte na pripoženom linku. Po odoslaní prihlášky Vám príde potvrdzujúci e-mail.

      Touto formou sa môžu prihlásiť do našej školy aj žiaci iných ročníkov.

      Toto platí aj pre nových žiakov, ktorí pôjdu do hokejových tried. Do poznámky napíšte hokejová trieda.

      Noví žiaci vyšších ročníkov 3. až 9. môžu napísať do poznámky, že majú záujem o plávanie. ŠPP plávanie je od 3. ročníka.

      Prihlášku je možné poslať poštou. Po dohode osobne v škole prevziať, odovzdať a to v prípade, že máte technický problém, alebo problém s pripojením na internet. 

      V prípade, že budete mať akékoľvek otázky, kontaktujte nás telefonicky na č.t. 0903261286 (riaditeľka školy), na mail 6zs@povazska-bystrica.sk, prípadne akýmkoľvek iným spôsobom fb, správa na www stránke.  Pomôžeme Vám s vyplnením prihlášky, poskytneme informácie.

      Teší nás, že ste si vybrali práve našu školu a ďakujeme Vám za prejavenú dôveru. 

       

     • Nové stroje na cvičenie

     • Aj v týchto nie pozitívnych časoch mám dobrú správu .

      Dnes sme na školskom dvore osadili dva stroje na cvičenie. Firma všetko realizovala samozrejme za dodržiavania všetkých prikázaných opatrení... Do budúcnosti chceme ešte pridať ďalšie stroje, aby bolo možné precvičiť celé telo. Stroje sme zakúpili z rozpočtu školy ešte minulý kalendárny rok a financie na ich osadenie nám poskytlo naše ZRŠ. Ďakujeme rodičia .

      Neviem sa dočkať, kedy si ich vyskúšajú deti. Samozrejme teraz je stále, do odvolania prísny zákaz vstupu do školského areálu. Ak by ste tam kohokoľvek videli, volajte mestskú políciu 159.

      A ďakujem, že to všetci tak poriadne sledujete, lebo keď som išla do školy, ľudia ma hneď napomenuli, že je tam zákaz vstupu a povolili mi do školy ísť až keď som povedala, že som riaditeľka :-)

      Teší ma, že sme všetci takí zodpovední ĎAKUJEME !

     • ZÁKAZ VSTUPU DO AREÁLU ŠKOLY!!!

     • Od dnes večera 13.3. 2020 je areál školy uzatvorený do odvolania, z dôvodu nariadenia zriaďovateľa školy, Mesta Považská Bystrica. Všetky vstupy, brány sú uzamknuté. Žiadame všetkých aby tento zákaz vstupu do areálu dodržiavali. Oznamy sú umiestnené na každom vstupe do areálu školy a školskej budove.

      Taktiež sú zrušené všetky prenájmy, už od stredy 11.3. 2020 až do odvolania.V prípade, že sa bude v školskom areáli ktokoľvek zdržiavať budeme kontaktovať mestskú políciu.

      Ďakujeme za porozumenie.

     • OZNAM

     • Oznamujeme rodičom, že krízový štáb mesta Považská Bystrica dnes 10.3.2020 rozhodol o prerušení:výchovno-vzdelávacej činnosti v základných školách, v materských školách, v ŠKD  mesta od 12.3. (štvrtok) do 16.3.2020 (pondelok) vrátane.V uvedenom čase sa prerušuje prevádzka školských jedální. 

      Vyzývame rodičov, aby dodržiavali opatrenia a ostali počas uvedených dní doma, nestretávali sa s inými deťmi a žiakmi, aby opatrenie malo význam. Nejde o prázdniny, ale o preventívne opatrenie. Nie je vhodné zveriť deti starým rodičom, pretože sú najohrozenejšou skupinou.

       

      V prípade, že deti javia príznaky akéhokoľvek ochorenia, nechajte ich v domácej liečbe už od stredy 11.3.2020.

       

      V pondelok doobeda zasadne krízový štáb opäť a dostanete ďalšie usmernenie.Materské a základné školy sa zatiaľ otvoria v utorok 17.3.2020.

       

     • Semienka do súťaže "Moja malá záhradka" úspešne vysadené. ŠKD č. 3

     • Školské kolo "HVIEZDOSLAVOV KUBÍN" - II. a III. kategória

     • Na okresné kolo nás pôjdu reprezentovať:

       

      II. kategória

      - poézia Jakub Cúg

      - próza Nina Cigániková

       

      III. kategória

      - poézia Alexandra Pauerová

      - próza Michaela Žatková

       

      Ďakujeme všetkým zúčastneným, ktorí obsadili druhé, tretie a ďalšie miesta a víťazom želáme veľa úspechov v ďalšom kole!

       

     • Deň materinského jazyka

     • Vo februári sme si pripomenuli Deň materinského jazyka. V rámci neho si žiaci piateho a šiesteho ročníka pripravili pre svojich mladších spolužiakov na I. stupni rovesnícke vzdelávanie. U tretiakov prezentovali svoje projekty na tému Materinský jazyk - slovenčina. Porozprávali im o dôležitosti tejto reči pre život každého jedného človeka a na záver prednášku ukončili spätnou väzbou - osemsmerovkou. Dúfame, že všetci sú a budú na svoju rodnú reč hrdí a budú ju naďalej rozvíjať, zveľaďovať a s radosťou používať.